banner129

Apaydın'dan sert eleştiri

İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın, Alanya Belediyesi’nin yeni hizmet binasının belirtilen tarihte bitilememiş olmasını eleştirerek, yeni binaya “beton ucube” benzetmesini yaptı. 

Apaydın'dan sert eleştiri

- Özgür YILMAZ

İYİ Parti ilçe yönetimi haftalık toplantılarını gerçekleştirdi. Toplantıda İlçe başkanı Yücel Apaydın, hükümete ve Alanya Belediyesi’ne sert eleştirilerde bulundu. Apaydın, AK Parti’nin 17 yıldır her şeyi rant ve para olarak gören zihniyetinin Alanya’da da yaşanmasından endişe ettiklerini ifade etti. Apaydın, "Bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarakken büyük şanssızlığımızın uzun yıllar Ak Parti hükümeti tarafından idare edilmek durumunda kalmak olduğunu düşünüyorum. Şöyle ki ülkeyi betona ve ranta gömen Ak Parti her gün yeni vaatlerle karşımıza çıkıyor. Ekonomiyi düzelteceğini, Türkiye’yi daha iyi günlerin beklediğini sanki dün iktidara gelmiş gibi yeni vaatlerle halkımıza anlatıp algı yaratmaya çalışıyor. Oysaki 17 yıldır ülkeyi ranta dönük ve her şeyi para olarak gören zihniyetle yöneten ak parti bundan sonra dahi iyi şeyler yapacak değil. Biz AK Parti’nin bundan sonra ülkeyi daha kötü günlere götüreceğine inanıyoruz. Öyle düşünüyoruz. Çünkü geçmişte yaptıkları yanlışları, birlikte yaptıkları hataları uygulamaları bugün kendileri afişe ediyorlar. Tekel arazisinin bir üniversiteye nasıl bağışlandığını, peşkeş çekildiğini birisi anlatarak detayları halkımıza gösteriyor ve ortaya koyuyor. 
'AYNI DURUM ALANYA'DA DA YAŞANIYOR'
Ne acıdır ki halkımız hala bu konulara duyarsız kalmakta. Biz aynı durumun ve aynı şartların Alanya’da da yaşanmasından endişe ediyoruz. Bugün, Alanya’yı yöneten zihniyet Belediye Binası diye yapımını başlattığı beton ucubeyi hiçbir şekilde, hiçbir çalışma yapmadan bir buçuk senedir bekletiyor ve şirketin iflas ediyoruz, batıyoruz, çalışamıyoruz diye feveran etmesine rağmen bir buçuk yıldır aşağı yukarı Belediye Başkanı ve ekibi kılını bile kıpırdatmıyor. Sağır sultan bile duydu, bu şirket artık çalışamıyor, çünkü ödeme alamıyor, bina orada öylece bekliyor. Alanya’nın böğrüne çakılmış bir kazık gibi öylece duruyor. Şimdi ki endişemiz Alanya’da nefes alınacak bir yer kalmışken, DEMAŞ ve Cuma Pazarı bölgesi buralarda da betona ve ranta Alanya’nın ve Alanyalıların nefes alabileceği noktaların mahkum edilmesi" dedi.
'KESİNTİLERİN ÖNÜNE GEÇMEK AMAÇLANDI'
ASAT’ın 24 saatlik su kesintisine de değinen Apaydın, yapılan uygulamanın yıllardır yapılmayan altyapı hizmeti olduğunu söyledi. Apaydın, " Ayrıca şunu belirtmek isterim, dün ASAT bir çalışma yaptı. Yıllardır alt yapıda yapılmayan iyileştirmeleri bir nebze olsun yapabilmek için belirli bir süre su kesintisine gitti. 5 yıldır özellikle Büyükşehir bünyesinde çalışanlar ve yöneten zihniyet, bunu sanki ilk defa yapılmış bir uygulamaymış gibi halka anlatmaya çalıştı. Burada yapılan uygulama, yapılmayan alt yapı ve iyileştirmelerin yapılmasıydı ve 5 ayrı vanaya ayrılmak suretiyle bir su kesintisinde yada arızada şehrin tamamında su kesintisinin önüne geçmek amaçlandı" diye konuştu. 
'SADECE İYİ PARTİ DİLE GETİRİYOR'
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününde Çin’in Doğu Türkistanlılara yaptığı zulmü de dile getiren Başkan Apaydın, “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününde Çin’in Doğu Türkistanlı kardeşlerimize yaptığı zulmü dile getirmek isterim. Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin dinine karışan, yaşam şekline müdahale eden, hatta ve hatta yaşamasına dahi müsaade etmeyen, işkence kamplarına esir eden Çin’in Doğu Türkistanlı kardeşlerimize yaptığı zulmü sadece İYİ Parti dile getirmekte. Çin’in yaptığı zulme Türk Hükümeti kayıtsız kalmaktadır.Ülkeyi idare edenlere hatırlatmak gerekiyor evet Suriyeliler mağdurdur, Mısırlılar mağdurdur ancak bilmenizi isteriz ki Doğu Türkistanlılar çok daha Mazlum ve mağdurdur. İYİ Parti var olduğu sürece Doğu Türkistan başta olmak üzere kendi kanımıza canımıza yapılan her türlü zulmün takipçisi olacağız. Türkün dostu Türk’tür. Doğu Türkistanlılar da Türk’tür. Asla ama asla bu zulme susmayacağız. Önümüzde dururken Türklüğün Hali, susup da boynumuza alamayız vebali, Kürşad, Bilge Kağan, Oğuzhan Ata, susarsak, hakkını helal etmesin!" dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2019, 18:56
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107