banner84

'ASAT maaşı öder'

ASAT'tan maaşlarını alamayan işcilere ilişkin soruyu yanıtlayan AKP'li Berberoğlu, "1994 yılında arıtmadan kalan 10 trilyonluk borç Büyükşehir'den kesildi, bu nedenle biraz sıkıntı var" dedi

'ASAT maaşı öder'
 ADALET ve Kalkınma Partisi (AKP) İlçe Başkanlığı'na atanan Mustafa Berberoğlu dün ilk kez partisinde görev yapan eski yöneticiler ve belediye başkanları ile kahvaltıda buluştu. Partinin temel direkleri olarak nitelendirdiği partiye hizmet etmiş kişilerle ve basın mensuplarıyla buluşan Berberoğlu, birleştirici, uzlaştırıcı ve bütünleştirici olcaklarını ve davalarının hizmet davası olduğunu belirtti. Berberoğlu, "Halkımıza hizmet etmek için illa makamımız olsun diye koltuk peşinde koşan insanlar değiliz. Önümüzde bir Cumhurbaşkanlığı (CB) seçimi var, bunun içinde arkadaşlarımızla bir istişare toplantısı yaptık. Bundan sonra da bu toplantılarımız devam edecek. Bu çalışmalar Alanya'nın her kesiminden arkadaşlarımızın katılımıyla devam edecek" dedi.
"HERKESİN PARASI ÖDENİR" 
ASAT'A bağlı olarak çalışan 118 taşeron işçinin maaşını alamamasından dolayı yapmayı düşündükleri grevi değerlendiren Berberoğlu, kimsenin endişenin yersiz olduğunu Antalya BŞB'de bugüne kadar kimsenin parasını kalmadığını ve bundan sonrada kalmayacağını ifade etti. Mustafa Berberoğlu, geçtiğimiz haftalarda yaşanan 10 trilyonluk arıtma kesintisinin halen yaralarının sarıldığına değinerek, "Antalya BŞB ASAT'ta en büyük sürprizi Alanya'dan yedi. 1994 yılındaki arıtmadan kalan 10 trilyonluk bir borç Antalya BŞB'sinden kesildi. Bu Antalya için ciddi bir rakam. Buna rağmen ASAT, işçilere ödenmesi gereken 290 bin TL'nin yarısını yatırdı. O paranında 145 bin TL'si aynı gün 30 Mart seçimleri öncesi SSK tarafından kesildi. Yaşanan bu sürprizler hep BŞB'nin başına geliyor. Bunlardan kaynaklı bir kaç aksamalar oldu. BŞB'de kimsenin parası kalmaz kimse endişe etmesin kaç gün içerisinde sorunları aşarlar ve herkes parasını alır" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2014, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157