banner84

Bağımsız adaydan ‘bağımsızlık’ sözü

Bağımsız Alanya Belediye Başkan Adayı Anastasia Çetinkaya, "Hiç bir parti ile birleşmeyeceğim, yoluma bağımsız devam edeceğim" dedi

Bağımsız adaydan ‘bağımsızlık’ sözü
Türkiye Kadın Haklarını Koruma Derneği Alanya Şubesi’ni ziyaret eden Bağımsız Alanya Belediye Başkan Adayı Anastasia Çetinkaya, dernek yöneticileri ile sohbet ederek, sorularını yanıtladı. Dernek Başkanı Gaye Coşkun’dan TKHKD’nin çalışmaları hakkında bilgi alan Çetinkaya, yerleşik yabancı kadınların sorunlarına dikkat çekti. Dernek Başkan Yardımcısı Avukat Halime Şenli Bilgin, mağdur kadınların hukuksal destek taleplerini Baro’nun Alanya Kadın Hakları Kurulu'na yapabileceklerini, yerleşik yabancı kadınların da aynı şekilde destek isteyebileceklerine dikkat çekti. 
'KAZANAN KİM OLURSA OLSUN BİRLİKTE ÇALIŞIRIZ'
Çetinkaya, 'Alanya için projeleriniz nedir?' sorusu üzerine önceliğinin tanıtım olduğunu, tanıtım konusunda yerleşik yabancılarla işbirliği içinde çalışacaklarını söyledi. Kadınlar ve gençler için de önemli projeler hazırladıklarını ifade eden Çetinkaya,  kendisinin aday olması ile 29 ülkede Alanya ile ilgili haberlerin yayınlandığını söyledi. Başkan Adayı Çetinkaya, "Alman bir arkadaşım bana ‘Türkiye’de aday olmana izin verecekler mi?’ diye sordu. Ben de ona ‘Zaten adayım. Her Türk vatandaşı gibi aday olma hakkım var. Hiçbir engelle karşılaşmadım’ dedim. Bu Türkiye algısı için çok önemli bir konu" dedi. Alanya Belediye Başkan Adayı  Çetinkaya, ‘Bir parti ile anlaşacak mısınız?’ sorusu üzerine, Bağımsız aday olarak girdiği seçimi, yine bağımsız olarak tamamlayacağını ifade etti. Çetinkaya, "Seçimi kazanacağız. Seçim bitinceye kadar bağımsız adayım. Seçimden sonra başkası kazanırsa özellikle Türk Köyü projemizi paylaşmak onlarla birlikte yapmak isterim. Kazanan hangi parti olursa bunun için birlikte çalışırız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107