banner84

Bahçeli Antalya'da konuştu; 'Bu seçim milli anlam taşıyor'

Partisinin Antalya mitinginde konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Türkiye ya AKP ile eksik kalmış bir yıkımı tamamlayacaktır ya da kendi geleceğini kendi azim ve kararıyla tayin edecektir. Bu seçim milli bir anlam taşıyor" dedi

Bahçeli Antalya'da konuştu; 'Bu seçim milli anlam taşıyor'
 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye ya AKP ile eksik kalmış bir yıkımı tamamlayacaktır ya da kendi geleceğini kendi azim ve kararı ile tayin edecektir" dedi. Bahçeli, Antalya'da Kepez Arena önündeki meydanda düzenlenen mitingte yaptığı konuşmada, 23 gün sonra yakın tarihin en kritik seçiminin yapılacağını, bunun bir siyasi partinin tercih edilmesinden öte, milli bir anlam taşıdığını söyledi. Sandıkta, milletin bekasının oylanacağını ifade eden Bahçeli, şöyle konuştu:
"Türkiye ya AKP ile eksik kalmış bir yıkımı tamamlayacaktır ya da kendi geleceğini kendi azim ve kararıyla tayin edecektir. AKP ile geçen 13 yıllık sürede, tahrip edilmemiş hiçbir milli varlığımız, israf edilmemiş hiçbir değerimiz kalmamıştır. Türkiye, rehin alınmak istenmektedir. Türk milleti, teslim alınmak istenmektedir. Tehlike büyüktür, tehlike vahşidir. Türk'ün hürriyeti, Cumhuriyet'in bağımsızlığı ve milli varlıklarımız, bizzat AKP ile tehdit altındadır. AKP ile işbirliği içinde olan ihanet çeteleri, gözlerini Türkiye'ye dikmişlerdir. Türk milletiyle yarım kalmış hesabı olanlar, ecdadımızın şanlı tarihinden utanç duyanlar, Türk devletini asırlık emellerine engel görenler, güzel vatanımızı ve aziz milletimizi bölmek, çökertmek istemektedir. Tehlike her yandadır. Her kesimi sarmıştır. Tehlike elden çıkarılmak istenen Kıbrıs'tadır. Tehlike soydaşlarımızın katledildiği Kerkük'tedir. Tehlike kaçak ve karanlık saraydadır. Tehlike AKP, HDP, PKK, Barzani ittifakındadır. Tehlike hangi köşeden hangi caninin çıkacağı belli olmayan sokak aralarındadır."
Türkiye'nin tehlikelere teslim edildiğini ve tehdit altında olduğunu savunan Bahçeli, "Milli güvenlikle ilgili değerlendirmeler bir tek kişinin keyfine kalmıştır. Adalet kundaklanmaktadır. Hukuk katledilmektedir. Ahlak yerlerde sürünmektedir. Kimsenin kimseye güveni kalmamıştır. AKP korku devletini kurmuştur. Telefonlar dinlenmiş, haneler gözetlenmiş, insanlar izlenmiştir" ifadesini kullandı.   
HALKA YANSIYAN İSTİKRAR YOK
Konunun artık iyi veya kötü yönetim konusu olmaktan çıktığını, "doğru icraat, yanlış icraat" tartışması olmaktan farklı noktalara geldiğini savunan Bahçeli, "Devlet ve milletçe var olma, yok olma noktasına dayanmıştır. AKP bütün bu felaketin gerçek ve ilk sorumlusudur" dedi. Bahçeli, Türkiye'nin soygun, ihanet, talan ve sömürü döngüsüne mahkum edildiğini, ülkenin yapay çatışma ve cepheleşmelerle vakit kaybettiğini ileri süren Bahçeli, "Şimdi diyorlar ki AKP giderse istikrar bozulurmuş. AKP iktidardan inerse istikrardan eser kalmazmış. Erdoğan'a göre, bizim istikrar diye bir derdimiz yokmuş. Davutoğlu'na göre istikrar demek, AKP demekmiş. Vicdanına güvendiğim değerli Antalyalılar, bu Türkiye tablosunun neresinde istikrar görüyorsunuz" diye konuştu. Türkiye'de halka yansıyan bir istikrar olmadığını iddia eden Bahçeli, "Ama ceplerini dolduran güruhun sayısında istikrarlı bir artış vardır. Nitekim sayısı dört olan dolar milyarderleri AKP döneminde 24'e kadar çıkmıştır. AKP'nin kime yaradığı da böylece ortaya çıkmıştır" dedi. 
20 MİLYON KİŞİ YOKSUL
Bahçeli, AK Parti iktidarının 13 yılı bulan icraatında 20 milyon kişinin yoksul, 1 milyon kişinin aç olduğunu, yolsuzluk, vurgun ve hırsızlıkta istikrar bulunduğunu öne sürerek, "Yağma ve talan düzeninin devamını isteyenlerin istikrardan anladıkları bunlardır" görüşünü savundu. İstikrar kadar başarı ve büyüme konusunda da yanıltıcı söylemler olduğunu iddia eden Bahçeli, işsizliğin arttığını, esnafın, çiftçinin zor durumda olduğunu, turizmcilerin kaybettiğini savundu. Bahçeli, şunları kaydetti: "Davutoğlu'na bakarsak her şey iyidir. Erdoğan'ı dinlesek, her şey mükemmeldir. Bunlara göre Türkiye büyümektedir. Bunlara göre dünya AKP'nin başarısını alkışlamaktadır. Ecdad yadigarı vatan topraklarından namertçe kaçtılar, Süleyman Şah'ın türbesini kamyona yükleyip Eşme'de soluğu aldılar. Sonra da 'Başardık, dünya bizi alkışladı' diyerek Antalyalılarla alay ettiler. Hezimete 'Zafer' dediler, çarpıklığa 'Başarı' ismini koydular. Dünyanın 13 yıldır kendilerini alkışladığını söylediler. Peki değerli Antalyalılar, sizler AKP'de başarı görüyor musunuz? AKP'yi alkışlıyor musunuz? AKP'nin büyüme ve zenginlik masalına inanıyor musunuz? O halde bu kararınızı göstereceğiniz yer 23 gün sonra karşınıza gelecek olan seçim sandığıdır." Bahçeli, 7 Haziran'da ahlaksızlığa karşı erdemin, vurguna ve yolsuzluğa karşı namusun gücünün teyit edileceği, yağma ve peşkeşe karşı yüksek ahlakın dirileceği tarih olacağını söyleyen Bahçeli, "Bu seçim, buhrana sürüklenen Türkiye'nin kurtuluşu için uçurumdan önceki son kavşaktır, son çıkıştır. Türkiye bu seçimi kaçırırsa dört yıl sonra artık her şey için çok geç kalınmış olacaktır" diye konuştu.
NÜFUSU EN HIZLI ARTAN
İLLERDEN BİRİSİ ANTALYA
Bahçeli, turizmin olması gereken seviyelere ulaşmadığını, turist sayısının azaldığını, turizm gelirinin düştüğünü, bunun Antalya halkını olumsuz etkilediğini öne sürdü. Antalya'nın, sahil şeridindeki eğlence kuşağından ibaret olmadığını dile getiren Bahçeli, "Antalya'daki eşitsizliği, adaletsizliği açıkça görüyorum. Yurtdışından turist geliyor tatil için. Anadolu'dan, Toroslar'dan, Teke'den ise vatan evladı geliyor turiste hizmet için. Turist arttıkça iş bulma umuduyla göç de artıyor. Antalya, Türkiye'nin nüfusu en hızlı artan illerinden biri oluyor" dedi. Rekor kırdığı söylenen turist sayısının Antalyalıya yansımadığını, her şey dahil turizm organizasyonlarının esnafı tükettiğini, çiftçiliğin tarihinin en kötü yıllarını yaşadığını ve ürünlerin para etmediğini iddia eden Bahçeli, şu ifadeleri kullandı: "En çok işin olması gereken bu bölge işsiz kaynamaktadır. Durum buysa gençlerimize işi kim bulacaktır? Erdoğan'a baksanız 'İş beğendiremiyoruz' demektedir. Davutoğlu'na kansak, Davos'ta önüne gelene iş vadetmektedir. Antalya'ya baksak felaket görülecektir. Türk milleti, başka milletlerin kalkınması için emeğini daha ne kadar israf edecektir? Türkiye kendi kaynaklarını kendisi için ne zaman harekete geçirecektir? Hür, tok, onurlu ve bağımsız bir hayata ne zaman kavuşacaktır? Sizlere buradan müjdeliyorum, bu hayalleriniz Milliyetçi Hareket'in iktidarında gerçekleşecektir." Meydandaki kalabalığa, "7 Haziran günü geldiğinde milletimize sahip çıkmaya hazır mısınız? Geleceğinize sahip çıkmaya hazır mısınız? Antalya’mıza sahip çıkmaya hazır mısınız?" diye soran Bahçeli, "Ya onurlu ve huzurlu bağımsız bir millet olarak yaşayacağız ya da küresel oyunlara boyun eğerek her türlü zillete katlanacağız. Ya işbirlikçi AKP zihniyetinin gerilim ve kavgaları ile dört yılı daha pişmanlıkla geçireceğiz ya da milli kimliğin teminatı, milliyetçiliğin adresi, milli devletin savunucusu Türkiye sevdalılarına destek vereceğiz" dedi.
ORTAK DEĞER 'NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE'
Bahçeli, Antalyalıların Milliyetçi Hareket'i iktidar yapacağına inandığını vurgulayarak, ortak paydanın, vatan ve bayrak sevgisi, ortak değerin ise "Ne mutlu Türk'üm diyene" sözleri olduğunu kaydetti. Türkiye'ye tek başına MHP'nin iktidarının gerektiğini savunan Bahçeli, şöyle devam etti: "AKP'ye oy veren kardeşim, ülkemiz kötüye gidiyor. Artık siyasi taassup ve tarafgirlikle hareket edecek vakit kalmamıştır. AKP, aldığı oyları kötüye kullanmış, Türkiye'yi enkaza çevirmiştir. AKP'ye destek veren kardeşim, ülken için, milletin için, vatanın için, geleceğin için bu defa birlikte yürüyelim. Bunlarda hayır yoktur, bunlarda ümit yoktur, bunlarla huzur yoktur. CHP'ye oy veren vatandaşlarım, Atatürk'ün kurduğu partinin halini görünüz. Alkışçıların düştükleri acıklı manzaradan ibret alınız. Çağrım, bu defa bizimle yürüyün. Kararsız duran, henüz tercihini yapmamış kardeşim, boşuna zaman kaybetme, MHP bil ki seninle senin yanında. Teröre karşı, bölünmeye karşı, hırsızlara karşı, rüşvetçilere karşı bizimle yürü Antalya. Refah ve mutluluksa aradığınız, iş ve aşsa istediğiniz, bizimle yürüyün. Yürüyüşümüz, korkaklara karşı cesurların yürüyüşüdür. Yürüyüşümüz, ahlaksızlığa karşı namusluların yürüyüşüdür. Yürüyüşümüz, talana ve yalana karşı şerefin yürüyüşüdür."
YOKSULLU, YOLSUZLUK VE
TERÖRLE MÜCADELE EDİLECEK
Devlet Bahçeli, "Toplumsal Onarım ve Huzurlu Gelecek" adıyla ilan ettikleri seçim beyannamelerinin heyecanla karşılandığını, beş ana projeyle milletin sıkıntılarını çözmek istediklerini belirterek, yoksulluk, yolsuzluk ve terörle mücadele edeceklerini, devlet ve yönetim reformuyla çürümenin önüne geçeceklerin anlattı. Bahçeli, ahlak ve kalitenin tesisiyle çöküşü engelleyeceklerini iddia etti. "Üreten Ekonomi" programlarıyla milyonlarca vatandaşın sorununu gidecekleri sözünü veren Bahçeli, "Ekonomi büyüyecek, insanımız refah ve zenginliğe ulaşacaktır" dedi.
TURİZM SEKTÖRÜNDE Kİ
YAPISAL SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ
Türkiye'nin MHP iktidarıyla tarihi misyonuna sahip çıkarak içinde bulunduğu ataletten kurtulacağını kaydeden Bahçeli, turizmcilere şöyle seslendi: "Turizm sektöründeki başıboşluğu giderecek, yapısal sorunları çözeceğiz. Başta Turizm Teşvik Kanunu, İş Kanunu, Kıyı-Kenar Kanunu olmak üzere sektörle ilgili diğer kanunlardaki değişiklikleri de kapsayan bir Turizm Çerçeve Kanunu'nu acilen çıkaracağız. Kamu ve özel sektör işbirliği ile yeni bir Turizm Strateji Belgesi ve Turizm Eylem Planı hazırlayacağız. Türk turizminin ivme kazanması ve emsallerine oranla sıçrama yapmasını sağlayacağız. Bu çerçevede Kültür ve Turizm Bakanlığı'nı yeniden yapılandıracağız. Dünya turizminden çok daha fazla pay alacağız. Konaklama biçimlerini esnafımızı güçlendirecek, yerel ekonomiye azami katkı sağlayacak biçimde çeşitlendireceğiz. Turizm bölgelerinde imar planlarını gözden geçireceğiz." Bahçeli emeklilere, mart ayında bin 400, eylül ayında bin 400 lira olmak üzere yılda 2 bin 800 lira Emekli Destek Ödeneği vereceklerini hatırlatarak, emeklilerin banka promosyonu alabilmeleri ve esnafın emekli aylığından kesilen sosyal güvenlik destek priminin kaldırılması için kararlı adımlarla yürüdüklerini bildirdi. Emekli aylıkları arasındaki eşitsizliği gidereceklerini ve emekli aylığı hesabındaki refah payını mutlaka yükselteceklerine vurgu yapan Bahçeli, kamu çalışanlarına çeşitli isimler altında ödenen tüm ek ödenekleri emekli aylıklarına aynen yansıtacaklarını belirtti.
EVLİ OLMAYAN MUHTAÇ AİLELERE
250 LİRA KİRA YARDIMI
Devlet Bahçeli, asgari ücreti net bin 400 liraya çıkarmak, büyükşehirlerde her ay 100 lira şehir içi ulaşım desteği vermek, evi olmayan muhtaç ailelere 250 lira kira yardımı yapmak için "hevesle yürüdüklerini", asgari ücretten vergi almayacaklarını, ücretlilerin asgari ücret kadar gelirini vergi dışı bırakacaklarını kaydetti. İmamsız ve müezzinsiz cami bırakmayacaklarını, cemevi gerçeğini siyasi kaygılardan uzak şekilde kabul edeceklerini ve devlet yardımının önünü açacaklarını anlatan Bahçeli, Alevi inanç önderlerinin akademik seviyede eğitilmesi için İlahiyat Fakültelerinde "Tasavvuf İlimleri Bölümü" kuracaklarını ifade etti. Bahçeli, köy ve mahalle muhtarı maaşlarının en az asgari ücret kadar yükselmesi, köy ve mahalle ihtiyar heyetinde görev alanların her ay 150 lira huzur hakkı alması için tedbir alacakları vaadinde bulunarak şöyle konuştu: "Alın teriyle toprağı işleyen çiftçi kardeşim, Allah'ın izniyle yüzünü güldüreceğiz. Başta mazot, gübre ve yem olmak üzere temel girdileri ucuzlatacağız. Antalya'nın desteğiyle mazotta, gübrede, ilaçta, tohumda, yemde, fidede, ÖTV ve KDV'yi tamamen kaldırmak için yürüyoruz. Çiftçilerimizin belini büken mazotu 1 lira 75 kuruşa indireceğiz. Tarımı canlandırmak, çiftçimizi, hayvan üreticimizi borçtan dertten kurtarmak için bizimle yürüyecek misiniz? Hayvan üreticilerimizin yem ve kepek başta olmak üzere, kullandıkları girdilerdeki KDV'yi yüzde bire düşürmek için yürüyüşümüzü hızlandıracağız. Antalya'ya müjdeler olsun, orman köylümüzün mağduriyetini gidermek için, 2B sorununu adil bir şekilde çözmek için hazırlıklıyız."
KAYIP KAÇAK BEDELİ ALINMAYACAK
Yeni işyeri açan esnafı beş yıl gelir vergisinden muaf tutacaklarını, sigorta primlerinin de beş yıl süreyle devlet tarafından karşılanacağını dile getiren Bahçeli, yeni ticari araç alan şoför esnafından da 10 yıl kullanmak kaydıyla KDV ve ÖTV almayacaklarını kaydetti. Bahçeli, esnaf ve sanatkarların emekli aylığından sosyal güvenlik destek primi kesilmesine son vereceklerini vurgulayarak, "Yoksul kardeşim, 23 gün daha sabret, senin sorunlarını tamamen bitireceğiz. Bugüne kadar kim, hangi ad altında, hangi tutar ve miktarda yardım alırsa alsın, anasının ak sütü gibi helali olan sosyal yardım ve desteklerden kesinlikle mahrum bırakılmayacaktır. Bu yardımları refah artışı kapsamında artırıp yüzleri güldüreceğiz" diye konuştu. Muhtaç durumdaki ailelere asgari ücretin yarısı kadar, "Aile Desteği" adı altında ödeme yapacaklarını anlatan Bahçeli, kamuya ait atıl arazileri yoksullara tahsis edip, istihdam oluşturmak amacıyla büyük ya da küçükbaş hayvanları bedelsiz dağıtacaklarını belirtti. Bahçeli, aylık 200 kilovat saatin altında elektrik tüketen ve ödeme gücü olmayan vatandaşlara yüzde 75 indirim yapacaklarını savunarak, elektrik şirketlerinin kusurlarından kaynaklanan kayıp kaçak bedelinin alınmayacağını, sayaç okuma ve benzeri tüketime bağlı olmayan giderlerin vatandaşlara yansıtılmayacağı sözünü verdi.
EVLENECEKLERE 10 BİN LİRA KREDİ
18 yaşını doldurmuş ve başkasının yardımı olmaksızın hayatını devam ettiremeyen engellilerin aylıklarını 600 liraya, 18 yaş altı engelli aylığını 400 liraya çıkaracaklarını belirten Bahçeli, şöyle devam etti: "Muhtaç durumdaki ailelere aylık temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri Hilalkart uygulamasına geçeceğiz. Öğretmenlerimizin 3 bin 600 ek göstergeden istifade etmelerinin önünü açacağız. Kadrosu olmadan çalışan öğretmenlerimizi kadroya almanın yanında, atanamayan öğretmen çilesine son vereceğiz. Her öğrencimize, başarılı olmak kaydıyla 10 bin liraya kadar yükseköğretim kuponu vereceğiz. Üniversite sınavlarını kaldıracağız. Yuva kuracak gençlerimize 10 bin lira tutarında, iki yıl vadeli, faizsiz kredi imkanı sağlayacağız. Emniyet mensuplarımızın çalışma şartlarını ve özlük haklarını iyileştirecek, bu kapsamda polislerimizin ek göstergesini 3 bin 600'e çıkaracağız. Astsubaylarımızın intibaklarını yapacak, haklarını verecek, uzman jandarma ve uzman erbaşların tüm mağduriyetlerini gidereceğiz. Devletin asli ve sürekli hizmetlerinde çalıştırılan taşeron işçilere kadro vereceğiz. Köleliği andıran işçi çalıştırma düzenine son vereceğiz." Bahçeli, kapatılan belde belediyeleri, özel idareleri ve köyleri yeniden kuracaklarını, kamuda sözleşmeli, geçici, 4B'li, 4C'li, vekil ve benzeri şekilde istihdam edilenleri kadroya alacaklarını ifade etti. "Bölücülüğün ve terörün kökünü kazıyacak, milli birliğimizi ve kardeşliğimizi güçlendirecek yeni bir anayasayı inşallah hazırlayacağız" diyen Bahçeli, MHP'nin tek başına iktidarının, Türkiye'nin yeniden ayağa kalkmasını sağlayacağını iddia etti. Bahçeli, konuşmasının ardından partililere karanfil attı.
Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2015, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107