banner84

Bahçeli'den teşkilatlara uyarı

MHP Lideri Bahçeli, parti teşkilatlarına gönderdiği genelgeyle Cumhur İttifakı'na zarar verecek söylemlerden uzak durulmasını istedi

Bahçeli'den teşkilatlara uyarı
Mevlüt UYGUR
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti teşkilatlarına gönderdiği genelgeyle Cumhur İttifakı'nı zedeleyecek eylemlerden ve  söylemlerden kaçınılmasını istedi. MHP Lideri Devlet Bahçeli imzasıyla gönderilen genelgede şu uyarılar bulunuyor: "Cumhur İttifakı, Türkiye'yi gelecek bin yıllara taşıma hedefiyle temellenmiş, bekamızı muhafaza ve müdafaa azmiyle ahlaki ve hukuki varlığını temin ve tescil ettirmiştir. Bu ittifak sıradan bir birliktelik, çıkar merkezli bir oluşum, siyasi dürtülere teslim olmuş bir yapı, küçük hesaplara tamah ve tevessül eden kaygan ve kaypak bir ortaklık değildir."
'SİYASİ ÇETELE TUTMADIĞIMIZ HER TÜRLÜ İZAHTAN VERASTEDİR'
Cumhur İttifakı'nın siyasi birlikten ziyade ülke, millet, güvenlik ve tarihi çıkarlarımız gözeten bir bir beka beraberliği olduğu unutulmamalı. Cumhur İttifakı'nın mehabetini ve meşruiyetini gölgeleyecek açıklama, değerlendirme, yorum, yayın ve beyanatlardan kesinkes uzak durulacaktır. Parti olarak 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine kaç belediye kazanırız, kaçını kaybederiz zaviyesinden bakmadığımız bellidir, bilinmektedir. Siyasi çetele tutmadığımız her türlü izahtan varestedir."
'KAYITSIZ ŞARTSIZ BAĞLIYIZ'
Konuya ilişkin açıklama yapan MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan Cumhur İttifakı'na bağlılığını belirterek,  "Sayın Genel Başkanı'mız Devlet Bahçeli Bey'in yayımladığı genelgeyle MHP'nin büyükşehirlerde Cumhur İttifakı kapsamında seçime girileceği bir kez daha netleşmiştir. Genel başkanımızın da ifade ettiği gibi Cumhur İttifakı yalnızca bir seçim ittifakı değildir, ülkenin ve milletin bekası için için oluşmuş olan bir ittifaktır.  Bizler de MHP Alanya İlçe Teşkilatı olarak Yeni-kapı ruhuyla başlayan ardından referandum ve 24 Haziran seçim süreçlerinde vücut bulan Cumhur İttifakı'nın ruhuna kayıtsız şartsız, liderimizin emirleri doğrultusunda bağlıyız. Bu manada Cumhur İttifakı'nın ruhuna zarar getirecek her türlü eylem ve söylemden, MHP mensubu bütün dava arkadaşlarımızın uzak durmalarını sayın genel başkanımızın talimatı olduğunu hatırlatıyorum, bizlerin de kayıtsız ve şartsız olarak bağlılığımızı bir kez daha belirtiyorum. Cumhur İttifakı, Millet Aklı, Geleceğin teminatı diyorum. Bunun yanında bu genelgeyle  MHP ile ittifakla seçime girdiği seçim bölgelerinde  kendi belediye meclis üyeleriyle seçime girecektir. Bunu da bir kez daha beyan etmek istiyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107