banner129

Bahçeli, Yücel'i kamuoyuna tanıttı

MHP'nin Başkentte gerçekleştirdiği aday tanıtım toplantısında Bahçeli, Alanya Belediye Başkan Adayı Yücel ile birlikte 862 belediye başkan adayını kamuoyuna tanıtırken, Alanya'dan Ankara'ya giden binlerce partili Yücel'i yalnız bırakmadı.

Bahçeli, Yücel'i kamuoyuna tanıttı

Mevlüt UYGUR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirdiği aday tanıtım toplantısında MHP Lideri Devlet Bahçeli 863 belediye başkan adayını kamuoyuna ilan etti. Bahçeli'nin tüm Türkiye'ye tanıttığı adayları arasında  Alanya Belediye Belediyesi Başkanı ve Başkan Adayı Adem Murat Yücel de bulundu. Yücel'i Ankara'da yalnız bırakmayan binlerce Alanyalı da Ankara'ya akın etti. Çarşamba gecesi MHP İlçe Teşkilat binası önü ve 25 Metrelik Yol üstü yanından 15 otobüs kaldırılırken bir çok kişi de özel araçları ve hava yolu aracılığıyla Ankara'ya giderek Yücel'i yalnız bırakmadı. 

ALANYA BELEDİYESİ ANKARA'DA ÇADIR KURDU

Toplantı öncesinde  Alanya Belediyesi, salonun bahçesine çadır kurdu ve buradan partililere simit, peynir, çay ve su dağıttı. Çözüm Masası aracı da talep ve önerileri almak için Alanya'dan getirildi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de salona gelerek çadırda vatandaşları ziyaret etti.  Öte yandan Alanya'dan ve Türkiye'nin dört bir tarafından binlerce partili de salona akın etti.

'BU İMTİHANDAN ALNIMIZIN AKIYLA ÇIKMAMIZ AYNI ZAMANDA BEKA MESELESİDİR'

Saat 13.30'da başlayan toplantı da konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinin yeni hükumet sisteminin ilk demokratik imtihanı olduğunu belirti. Bahçeli, "Bu imtihanda başarılı olmak aynı şekilde milli bekamızın haysiyet konusudur. Elbette bugüne kadar aday olarak ilan ettiğimiz 863 belediye başkan adayımızın seçilmesini istiyoruz. Elbette Cumhur İttifakı’nın zafere imza atmasını, bununla birlikte il, ilçe ve büyükşehir belediye meclislerinde daha çok temsil edilmeyi amaçlıyoruz. 51 ilimizdeki il genel meclislerine daha fazla girelim, daha çok yer alalım arzusundayız. Ancak önümüzdeki seçimde bizim için beka her şeyin önünde ve üstündedir" dedi.

'BAŞARIYLA BULUŞTURUCAĞIZ'

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında çalışmaların günbegün arttırıldığının altını çizen Bahçeli, "Cesur olacağız, öz güven içinde hareket edeceğiz, umutsuzluğu, yanımıza, yöremize sokmayacağız. Kötümserlere ortam açmayacağız. Karamsarlara fırsat vermeyeceğiz. Kara propagandadan geçinenlere karşı birlik içinde olacağız, diri duracağız, saflarımızı sımsıkı tutacağız. Cumhur İttifakı’na bağlı kalacağız, bu kapsamda Milliyetçi Hareket Partisi adaylarının olduğu yerde partimize, AK Parti’nin adaylarının olduğu yerde AK Partiye oy ve destek vereceğiz. Yeni darbe senaryoları dillendirenlerin, bunun için el ovuşturanların başına dünyayı yıkacağız. Seçimi itibarsızlaştırmaya kalkışanlar, sandığın meşruiyetini lekelemeye yeltenenler, yalanlarla hayali seçmen üretildiğini iddia edenler beyhude yere çırpınmasın, alayının oyununu bozacağız. CHP’nin kriz ve kaos siyasetini milli iradenin desteğiyle un-ufak edeceğiz. Sabırla, şuurla, coşkuyla, gözümüzü yüksek ufuklardan ayırmadan, milletimizin bütün fertlerini bir, eşit ve kardeş görerek 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’nı ve Milliyetçi Hareket Partisi’ni başarıyla buluşturacağız" mesajını verdi. 

YÜCEL TÜRKİYE'YE TANITILDI


Bahçeli konuşmasının ardından belediye başkan adayları sahneye davet edilerek kamuoyuna ilan edildi. Bahçeli 859 belediye başkan  adayı ile birlikte Alanya Belediyesi Başkan Adayı Adem Murat Yücel'i,  Finike, Kortukeli, Kemer belediye başkan adaylarını Türkiye'ye tanıttı. Bahçeli başkan adayları ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

'GÜLEN TARAF BİZ OLACAĞIZ'

Alanya Postası'na duygu ve düşüncelerini paylaşan Yücel, "Ankara'da Genel Başkanımız Devlet Bahçeli bey MHP'nin bugün 863 tane belediye başkan adayını kamuoyuna tanıttı. Bunlar arasında Alanya Belediye Başkan Adayı olarak bizde vardık. Antalya'dan da bizden başka Finike, Kortukeli, Kemer belediye başkan adayları vardı. Ben şimdiden ülkemize, milletimize, bölgemize ve Alanya'mıza hayırlı olsun diyorum. Ankara'da bizleri yalnız bırakmamak için, kar ve soğuk hava koşullarında otobüslerle olsun, hava yoluyla olsun, kendi özel araçlarıyla olsun, Ankara'ya gelen binlerce vatandaşımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah onların yüzünü kara çıkarmayacağız. 31 Mart'ta gülen taraf biz olacağız inşallah. Genel başkanımızın da ifade ettiği gibi Cumhur İttifakı'nın arkasında duracağız.  'Üretken belediyecilik, bütüncül yaklaşım, birlikte yönetim' anlayışımızla yolumuza devam edeceğiz. Bize destek veren halkımızın yüzünü kara çıkarmayacağımız inşallah.  Bizleri burada yalnız bırakmaya MHP ilçe teşkilatımıza ve vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bizi bir kez aday gösteren partimize ve genel başkanımıza sonsuz teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 20:11
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107