banner84

Bahçeli’den Alanya’ya uyarı

MHP Antalya Milletvekili Adayı Cafer Uyar, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin, “Terör örgütü Alanya’yı üs olarak seçti, sakın tuzaklarına düşmeyin” uyarısı yaptığını belirterek, “Çok hassas bir dönemdi” dedi.

Bahçeli’den Alanya’ya uyarı

HANGİ işi yapıyorsa güzel yapmanın yollarını aradığını, düzenli olmasına gayret ettiğini ve yararlı olmanın hesabını yaptığını ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya 5. Sıra Milletvekili Adayı Cafer Uyar, ilçe başkanlığı döneminde diğer siyasi partilerle yarışında da insanları kişisel değil, temsil ettikleri partinin düşüncesi ve icraatları üzerinden eleştirilerde bulunduğunu belirtti. Uyar, "MHP İlçe Başkanı olduğum dönemde işadamlarının, Alanya ticaretinin ve turizmin olağanüstü tehlikelerle karşılaşmasına rağmen bu tehlikeleri kimsenin haberi olmadan bertaraf ettik. Bizi defalarca provokasyona getirmek isteyen art niyetlilerin tuzağına düşmedik. Kendi insanımız tahrik olduğu zaman, Alanya’daki işadamlarının ve turizmcilerin işine ve aşına katkı sağlayıcı imkanlar sağladık" dedi.

"BAHÇELİ BİZLERİ UYARMIŞTI"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Hüseyin Yıldız'ın ilçe başkanı olduğu dönemde yapılan bir toplantıda, "Malum bölücü örgüt Alanya'yı atlama üssü olarak seçti. Oradan sizleri provoke etmek isteyip sizler üzerinden oyunlar oynanacak. Uyanık olun" dediğini aktaran Uyar,  "Genel Başkanımızın Alanya ve turizmle ilgili ne kadar hassas olduğunu gözlemledik. Genel Başkanımızın talimatı ile Alanya'nın turizmine, aşına ve işine zarar verme niyetiyle provokatörlük yapan bir takım güç odaklarına karşı olağanüstü hassasiyet gösterdik. Anlık müdahaleler ile Alanya’nın turizm gidişatına zarar verecek hamleleri önledik. Alanya’ya zarar verecek her türlü diyalog ve demagojilerden uzak durduk” diye konuştu.

"TOROSLARIN ÇİLESİNİ İYİ BİLİRİM"

Antalya'yı sevdiğini ve Antalyalı olmaktan gurur duyduğunu belirten Uyar, aynı zamanda bir Alanya aşığı olduğunu ifade ederek, önümüzdeki süreçte MHP kadrolarında ya da vekil olarak mecliste görev verilirse, Antalya ve Alanya'yı temsil etme imkanı sağlanırsa bu aşk ve sevginin yol haritası olacağını vurguladı. "Kuru siyaset yapmak istemiyorum" diyen Uyar, "Toroslar 700 yıldır temsil edilmiyor. Ben bu Toroslarda çadırda doğdum. Anadolu’nun tamamı ele alındığı zaman bakılmadığı, ilgisiz kalındığı, üvey evlat muamelesi gördüğünden dolayı birilerine kafa tutulacaksa veya isyan edilecekse bu insanlar Toroslarda yaşamaktadır. Toroslarda çadırda doğan bir Yörük çocuğu olarak buralara sahip çıkmak istiyorum. Ben ekonomist veya turizmci değilim. Ama içinde olduğumuz için turizm ve turizmcinin sorunlarını ve ihtiyaçlarını bilirim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2015, 00:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107