banner129

Bakan Çavuşoğlu'na her kesimden destek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, NATO Parlamenter Asamblesi (NATO PA) toplantısında Fransız parlamenter Sonia Krimi'nin 1915 olaylarına tepkisine verdiği yanıt sosyal medyada geniş yankı uyandırdı.

Bakan Çavuşoğlu'na her kesimden destek

Mevlüt UYGUR
TBMM'nin ev sahipliğinde Antalya'da düzenlenen NATO PA 99. Rose-Roth Semineri ve Akdeniz-Orta Doğu Özel Grubu Ortak Toplantısı'na katılan Fransız parlamenter Krimi'nin sözlerine, Tokak gibi cevap veren Çavuşoğlu'na her kesimden destek geldi. Çavuşoğlu tarihi konuşmasında, "Soykırım ve tarih konusunda Türkiye'ye ders verebilecek en son ülke Fransa'dır. Çünkü Ruanda'da, Cezayir'de olanları unutmadık. Fransa kendi karanlık tarihine baksın, Türkiye'ye ders vermeye kalkmasın." ifadelerini kullanmıştı.
YURT DIŞINDAN DA DESTEK GELDİ
Çavuşoğlu'nun tarihi konuşmasının vediosu sosyal medyada tıklanma rekorları kırarken, yurtdışından Çavuşoğlu'na destek geldi. Çavuşoğlu'nun NATO PA toplantısında ilk günün ardından Instagram'da, Türk bayrağıyla "İlelebet gölgesinde" mesajıyla yaptığı paylaşıma çok sayıda Cezayir vatandaşı ülkelerinin bayraklarını paylaşarak destek verdi. TV8'i satın alarak medya patronu olan Acun Ilıcalı da Bakan Çavuşoğlu'na destek verdi. Twitter hesabından Çavuşoğlu'na destek veren Acun Ilıcalı, "Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Fransız parlamentere hak ettiği cevabı vererek bizi gururlandırdı. Teşekkürler Sayın Bakanım" ifadelerini kullandı.
OSMANLI TOKADI İMASI
Öte yandan bir vatandaşın yaptığı karikatür de sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı. Yapılan karikatürde, eski Osmanlıca'da, 'Sille-i Osmaniye Nazırı Mevlüd Paşa' yazısı yer aldı. Eski Osmanlıca, 'Sille-i Osmaniye' günümüz Türkçesi'nde Osmanlı Tokadı, 'Nazırı' ise, Bakan anlamına geliyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2019, 21:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107