banner84

Bakan Ersoy'un ilk durağı Alanya Belediyesi

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Menderes Türel'in Alanya'da ilk durağı Alanya Belediyesi oldu.

Asiye ELİAÇIK

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy bir dizi programlar için bugün Antalya ve ilçelerini ziyaret ediyor. Ersoy'a ziyaretleri sırasında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur ittifakı Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Başkan Adayı Menderes Türel de eşlik ediyor. Bakan Ersoy ve Türel Alanya ziyaretlerine ilk olarak Alanya Belediyesi'yle başladı. Bakan Ersoy, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve birim amirleri tarafından karşılandı. Başkan Yücel, "Sizi dünyanın en güzel şehrinde ağırlamaktan her zaman gurur duyarız" dedi.

'HERKES SEKTÖRÜN BİR PAYDAŞI'

Bakan Ersoy ise,"Antalya'da sezon başlamak üzere, biliyorsunuz erken başlıyor. Biz de turizmin başkentlerinden biri sayılan Antalya'yı ziyaret etmek istedik. Bu kapsamda Alanya'ya da geldik. Tabii artık bizim sezon derken esas hedefimiz, Antalya gibi şehirlerde turizm yıllığını konuşmak, sezonu konuşmak değil. Turizmin sezonluk yapılan bir sektör olmaması gerekiyor bence. Antalya'da bunu 12 aya yaymak için de sadece bizim bakanlık olarak yapacağımız çalışmalarla mümkün değil. O yüzden ben de belediyeleri tek tek ziyaret ediyorum. Belediyelerle birlikte yapacağımız çalışmalarla bunu 12 aya yayabilmemiz mümkün. Hem sektör temsilcileri ile toplantı yapıyoruz, hem belediyelerle onların projelerini biz de destekleyerek 12 aya nasıl yayarız bunu konuşuyoruz. Sonuçta eğer şehirleri hem sanat hem kültür açısından bir yere getiremezsiniz, yaşam tarzını bir seviyeye çıkaramazsınız, turisti 12 ay buraya getirmek için şansınız olmuyor. Bu yüzden belediyecilik çok önemli. Turizm kentlerinde normalde zaten turizm, sadece turizm sektör paydaşlarıyla yapılacak bir sektör değil. Açıkçası yeri temizleyen belediye işçisinden, esnaf lokantasındaki garsona kadar, otobüs şoföründen taksiciye kadar, pasaport polisinden sokaktaki trafik polisine kadar herkes farkında olmadan sektörün bir paydaşı. Bunu da başarmamızın en iyi yolu belediyelerden geçiyor. Biz de belediyeden oylarımızı aldık  Ben seçilirken sadece bu işi biz bakanlık olarak yapmayacağız, belediyelerimiz ile birlikte yapacağız, tabana yayarak yapacağız demiştim. Bu bağlamda ziyaretlerimize de başladık. Antalya'da sizlerin de projelerini dinleyip elimizden gelen desteği vereceğiz. Çünkü Antalya'ya ne verirsek misliyle geri alıyoruz. Bu açıdan Antalya Turizm'in başkenti olmayı da hak ediyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107