banner84

'Başarılı olmasını isterim'

Başbakan Yardımcısı Arınç, Belediye Başkanlığı'nı kazanan MHP'li Yücel'i tebrik ettiğini belirterek, "Başarılı olmasını da isteriz, Alanya'ya yapılacak hizmetlerde bize düşen bir görev olursa bunu da yerine getiririz" dedi

'Başarılı olmasını isterim'
 BAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç dün AKP İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile İskele Marina Restoran'da kahvaltıda buluştu. Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, AKP İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney'in karşıladığı Başbakan Yardımcısı Arınç, Marina Restoran'da Alanya'ya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 
"ÇAVUŞOĞLU AB KONUSUNDA UZMANDIR"
ALANYA'NIN bir dünya cenneti olduğunu da ifade eden Arınç, "Aralık sonundan itibaren bir arkadaşımızın milletvekilimiz Mevlüt Çavuşoğlu, AB Bakanı olarak göreve başladı, bu Alanya için büyük bir müjdedir ve büyük başarıdır. Sadece AK Parti'nin kurucusu olarak kalmadı, milletvekilliğimizi yapıyor, AKPM Başkanlığı'nı da iki yıl süre ile başarılı bir şekilde yerine getirmiştir. Dolayısıyla AB konusunda en uzman arkadaşlarımızdan birisidir, Başmüzakerecvi ve bakan olarak Bakanlar kurulu'nda birlikte görev yaptığımız bir arkadaşımızdır. Bugün Antalya İl Danışma Meclisi toplantısı için izin istedi, huzurlarınızda kendisini kutluyorum, Alanya Teşkilatını da kutluyorum, onunla iftihar eden Alanyalı kardeşlerimi de destekliyorum" diye konuştu.  
"ALANYALININ KARARINA SAYGILIYIZ"
YEREL seçimlerini değerlendiren Arınç, "Hatırlamamız gereken bir seçimdir, evet AKP Alanya'da ilçe belediye başkanlığını kazanamamıştır, kazanan arkadaşımızı tebrik ediyorum. Daha önceki bir geldiğimde kendisiyle görüşme imkanım olmuştu, biz siyasetin hertürlü sonucuna saygı duyarız. Alanya halkının yaptığı tercihten dolayı onu kınayacak değil, onun tercihine saygı duyacak noktadayız. Başarılı olmasını da isteriz, Alanya'ya yapılacak hizmetlerde bize düşen bir görev olursa bunu da yerine getiririz. Bizim daha büyük sevincimiz, şudur ki, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı AK Parti bir çok ilçede seçim kazanmıştır, Antalya ili itibariyle başarılı bir sonuç önümüze geldi. Menderes Türel, 2004-2009 arasında belediye başkanlığı yapmıştı, bir dönem ara vermişti, şimdi daha güçlü biçimde belediye başkanlığına seçildi. Türel'e başarı dileklerini sunuyorum" dedi. 
Türkiye genelinde yüzde 61 oranında belediye seçimini kazandıklarını da ifade eden Arınç, "Yedi düvele karşı kazanılmış, gizli ve açık şekilde yapılan ittifaklara rağmen bu seçimden alnımızın akıyla çıktık. Sadece siyasi partiler değil, başka gruplarda kapı kapı dolaşarak AKP'nin kazanmaması için, buna bulunduğu bölgede BDP dahil alınan başarıyı AKP olarak büyük bir başarı olarak görmeliyiz" diye konuştu.  
"GÜNEY BİR ŞANSTIR"
BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Menderes Türel'in, Alanya Koordinatörlüğü için Hüseyin Güney'i atamasından duyduğu memnuniyeti de dile getiren Arınç, " Hüseyin Güney adaylık nedeniyle İlçe Başkanlığı'ndan ayrılmıştı, önemli bir göreve getirildi. Hüseyin Güney, Büyükşehir'in Alanya Koordinatörü olarak görev yapmaktadır, Menderes Türel bey tarafından atanmıştır. Türel'in yapacağı ilçelerde çalışmalarının birinci derece sorumlusu olarak atanmış olması Alanya için büyük bir başarıdır. Bugüne kadar Alanya'da aldığımız seçimlerdeki tüm sonuçlarda Hüseyin Güney ve ekibinin büyük bir payı vardır ve kendisi onurlandırılmış oluyor, Türel'e tercihinden dolayı teşekkür ediyorum. Mustafa Berberoğlu, İlçe Başkanı olarak göreve başladı. Kendisini yakından tanıyorum, önemli görevler üstlendi, Belediye Meclisi'nde Grup Başkan vekilliği yaptı. Kendisine İlçe Başkanlığında başarılar diliyorum" şeklinde konuştu. 
"THY'DE GAZİPAŞA'YA İNECEK
GAZİPAŞA Havalimanı'na ilişkin Alanya medyasının yaptığı haberleri de eleştiren Arınç, "Kaymakamımızda kamu yatırımlarını brifing alma konusunda bizzat yerinde takip ediyor. Bunun içinde hastane vardır, Gazipaşa Havalimanı özlendiği şekilde bir çok uçağın inip kalktığı Alanya için büyük bir kazançtır. Hazır bulunmayan yerel gazeteciler, 'Havalimanı ne olacak, uçaklar niye inmiyor, pükümet uyumuyor, milletvekilleri ne yapıyor?' diyordu.  Yani onlar uçak indi mi, inmedi mi diyordu ama sürekli gol atmaya çalışırlarken gol yiyorlardı. Şuanda yolcu kapasitesini sorsunlar, THY ile umarım ki charter uçak seferi ile en çok işleyen bir alan haline geldiğini ibretle görsünler. Biz inşallah Başbakanımızın talimaıyla pistin uzatılması bir emir olarak, 2-3 Bakanlar Kurulu öncesinde aleacele kamulaştırma kararı aldık, imzayı attık. Ben de imzayı atar atmaz, bu konuda arkadaşlarıma da müjde vermiştim" diye ifade etti.  
"ÜNİVERSİTENİN ALT YAPISI TAMAM"
ALANYA'DA devlet üniversitenin kurulması için bunun alt yapısının hazır olduğunu da dile getiren Arınç, "Kaymakamımız vakıf üniversitesi, hem de Mevlüt Çavuşoğlu'nun ısrarla takip ettiği devlet üniversitesi kurulmasını da yakından takip ediyoruz. En önemli kazanım Tıp Fakültesi'nin kurulması olmuştur, imzayı atar atmaz o dönemki İlçe Başkanımıza haber vermiştim. bu kararların çıkmasını görmezden gelen insanlar olabilir ama Akdeniz Üniversitesi'ne bağlı ilk talebelerinin okuyabileceği bir Tıp Fakültesi'ni açmanın gururunu yaşıyoruz. Bir üniversitenin alt yapısı inşallah tamamlandı, inşallah önümüzdeki dönem içinde hedeflerimizi tek tek gerçekleştireceğiz" dedi.  
"ÖNCE 1. LİGDE TUTUNMALI"
ALANYASPOR'UN PTT 1. lige çıkmasının büyük bir başarı olduğunu da ifade eden Arınç, "Alanyaspor Yönetimi özveriyle çalıştılar, Alanyaspor, 1. ligde güzel bir mücadele versin ve öncelikle hedef 1. ligde tutunmak ilk olmalı, Süper Lig hedefine koşmalıyız" diye konuştu.  
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2014, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157