banner84

Başkan Davutoğlu Sarıveliler'de vatandaşlara seslendi

Kurban Bayramının üçüncü günü memleketi Konya’ya gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu hemşerileri ile bir araya geldi.

Başkan Davutoğlu Sarıveliler'de vatandaşlara seslendi

Karaman’ın Sarıveliler ilçesinde Alanya, Anamur, Gazipaşa Yörükleri, Karaman ve Alanya’dan gelen Basın Mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, hemşerileri ile buluştu. 12. si Düzenlenen Sarıveliler Karacaoğlan Kiraz, Bal ve Sıla Şenliğine katılacak olan Ahmet Davutoğlu’nun Konya programı şenliğe katılım ile sona erecek. Davutoğlu’nun gerçekleştirdiği Sarıveliler ziyaretinde, Sarıveliler Belediye Başkanı Halil Kulak, Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya İlçe Teşkilatı Kurucu Başkanı Hüseyin Tuluk Hüseyin Tuluk, Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi ve Emekli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kiriş ve Alanya, Anamur, Sarıveliler ilçe teşkilatları hazır bulundular.

Ziyareti kapsamında gerçekleştirilen kahvaltıda partililere ve vatandaşlara seslenen Davutoğlu, tarım işçisinin çok zor durumda olduğuna dikkat çekti. Siyasete ilk başladığı andan itibaren Yörük çocuğu olduğunu ve bunu sürekli olarak söylediğini ifade eden Davutoğlu, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi ‘Arkadaşlar! Gidip, Toros Dağları'na bakınız, eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez” ifadelerini kullandı. Davutoğlu, Türkiye’ye; adalet, güven ve huzurun Gelecek Partisi sayesinde Yörük adaletiyle geleceğine vurgu yaptı.

Yolsuzluk iddialarına da değinen Davutoğlu kendilerinin bu olayların üstünün örtülmesine müsaade etmeyeceklerini belirti hükümete yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Sarıveliler Belediye Başkanına teşekkür eden Davutoğlu, “En başından beri sonuna kadar bizimle yürüyen arkadaşlarımıza ve Sarıveliler Belediye Başkanı Halil Kulağa teşekkürü borç bilirim” dedi.

Davutoğlu, Sarıveliler’de ki kahvaltı sonrası Cuma Namazı için alandan hareket etti. Davutoğlu, 12. si Düzenlenen Sarıveliler Karacaoğlan Kiraz, Bal ve Sıla Şenliği’nde hemşerileriyle buluşacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157