banner84

Böcek, Alanya’ya geliyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 20 Nisan Çarşamba günü Alanya'da CHP'nin iftar programına katılacak

Böcek, Alanya’ya geliyor

Cumhuriyet Halk Partisi Alanya İlçe Teşkilatı haftalık olağan toplantısı gerçekleşti. Toplantıda Başkan Coşkun Karadağ, 20 Nisan Çarşamba günü Böcek’in CHP ilçe Teşkilatının organize edeceği iftar programına katılacağını belirtti. Karadağ, son zamanlarda Alanya Belediyesi ile ilgili ortaya çıkan giysi kumbarası haberleri hakkında çıkan söylentilere meclis üyesi Nazmi Zavlak için “Kanayan yaraya parmak bastı” dedi.
BÖCEK ALANYA’YA GELİYOR
Karadağ haftalık olağan yönetim kurulu toplantısında ilk olarak 20 Nisan Çarşamba günü verilecek iftar programına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in katılacağını belirterek, “20 Nisan Çarşamba günü Salı pazarında yapacağımız iftar programına tüm Alanya halkını davet ediyorum ve bekliyorum” dedi.
“KİRA ARTIŞLARI YASAL SINIRLAR ÇERÇEVESİNDE YAPILMALI”
Karadağ son zamanlarda gündemde olan bir diğer konu olan fahiş kira artışlarına da değinerek, “Bütün bu artışların yasal sınırlar çerçevesinde yapılması gerekiyor. Yasal sınırlar içerisinde belirli süreyi aşmış kiracılarında hakları olmalı. Örneğin bin 500 TL kira veren bir kiracının kirası 10 bin olmamalı. Yasal sınırlar buna izin vermemeli. Ancak Antalya Milletvekilimiz Çetin Osman Budak’ın teklifi ise özellikle kiracılardan yana. Türkiye ekonomisi sınırları içerisinde kiracıdan yana bir teklifi meclise sundu ancak kabul edilmedi. Bu tür konularda özellikle ev sahibi ve kiracılar arasındaki sorunları biz avukat arkadaşlarımız ile biz ücretsiz olarak bu konuları takip etmeye talibiz.”sözlerine yer verdi.
“KANAYAN YARAYA PARMAK BASTI”
Alanya Belediyesi Gönül Pınarı giysi kumbarası hakkında görüşlerini dile getiren Karadağ, “ Tabi ki Nazmi Zavlak arkadaşımız kanayan bir yaraya parmak bastı. Toplanan giysileri insanların oraya veriş sebebi bir bağış şeklinde. Bu yüzden yardımların bu amaçla devam etmesi gerekmektedir. Bunu tüm belediyeler özellikle Cumhuriyet Halk Partili belediyelerde bunu yapmakta ama bunu yaparken  toplanan giysileri  biraz daha temizleyip ütüleyip ihtiyaç sahiplerine dağıtımı söz konusu. Ancak çok eskimiş olan malzemelerin ise satışını yaparak elde edilen gelirin yine Sosyal Yardımlaşmaya aktararak  orada yine ihtiyacı olan kişilere bunu belki maddi olarak verilmesiydi. Ne yazık ki anlatılmak istenen buydu ancak tam olarak olayın muhatapları tarafından kabul edilmedi.  Belediye meclis üyemiz Nazmi Zavlak’ın da anlatmak istediği buydu tabi ki biz kendisini destekliyoruz”  sözlerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169