banner84

Böcek başkanlığında ilk meclis yapıldı

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Muhittin Böcek başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Alanya Belediyesi Meclis üyeleri de komisyonlarda yer aldı.

Böcek başkanlığında ilk meclis yapıldı

2014-2019 döneminde olduğu gibi yeni mecliste de Millet İttifakı Alanya Belediye Meclis Üyesi Şehir Plancısı Erkan Demirci Bayındırlık ve İmar Komisyonuna seçildi. Demirci ile birlikte bu dönemde aynı komisyonda Cumhur İttifakı’ndan İnşaat Mühendisi Adem Er ile Mimar Mehmet Ali Kiriş’te seçildi. 
Mecliste Alanya’yı temsil eden üyelerden Millet İttifakı’ndan Can Kamburoğlu Tarihi Kentler Birliği ve Cumhur İttifakından Ali Şahin ise Ulaşım komisyonunda görev yapacak.
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin yeni dönem ilk meclis toplantısı Belediye Başkanı Muhittin Böcek başkanlığında yapıldı. Mecliste, Büyükşehir'in 4 milyar 312 milyon lira borcu olduğu açıklandı.  19 ilçe belediye başkanıyla Antalya'yı yöneteceklerini dile getiren Böcek, eski Başkan Menderes Türel ve ekibine teşekkür etti.
Mecliste CHP'nin grup sözcülüğünü Deniz Filiz, AK Parti'nin sözcülüğünü Nafiz Tanır, İYİ Parti'nin sözcülüğünü Ertürk Yazar, MHP'nin sözcülüğünü Selçuk Senirli, DSP'nin sözcülüğünü Necati Topaloğlu ve tek üyesi bulunan Saadet Partisi'nden Mehmet Manavoğlu yaptı.
Büyükşehir meclisinde Ak Partili bir üyenin Böcek’ten “siz sosyal demokratsınız komisyonlarda eşit dağılım yapmanız istiyoruz talebine ise Böcek, “ilçe meclislerinde bu eşitliği maalesef göremedik” yanıtını verdiği meclis sorunsuz bir şekilde tamamlandı.
Yeni dönemde başkanlık divanı, başkan vekilleri ve encümen şu isimlerden oluştu:
Başkan vekilleri:
Deniz Filiz (CHP)
Ramazan Özen (İYİ Parti)
Başkanlık Divanı:
Büşra Özdemir (CHP)
Kerem Kaya Turan (CHP)
Encümen üyeleri:
Mesut Kocagöz (CHP)
Mithat Aras (CHP)
Şerafettin Özer (CHP)
Büşra Özdemir (CHP)
Mehmet Cengiz Büyükgebiz (İYİ Parti) seçildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107