banner84

Böcek'in gündeminde Gazipaşa turizmi vardı

Gazipaşa’yı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Gazipaşa'da turizmin gelişmesi için destek vereceklerini söylerken, Gazipaşa Kültür Merkezi inşaatına başlayacaklarını, 3 bloğu kısa sürede tamamlayacaklarını belirtti

Böcek'in gündeminde Gazipaşa turizmi vardı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ilçe buluşmaları kapsamında Gazipaşa'da muhtarlarla bir araya gelerek, sorunlarını dinledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sorunları yerinde tespit etmek üzere ilçe ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Böcek’in bu haftaki durağı Gazipaşa oldu. İlk olarak Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ı makamında ziyaret eden Başkan Muhittin Böcek, projeleri ve izlenecek yol haritasını konuştu. Yılmaz ile Gazipaşa’nın sorunları ile ilgili sürekli iletişim halinde olduklarını belirten Başkan Böcek, kısa, orta ve uzun vadede yapılacak hizmetleri masaya yatırdıklarını ifade etti.
5 YIL CANLA BAŞLA ÇALIŞACAĞIZ
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, ilçe sorunlarının vatandaş, sivil toplum örgütleri ve muhtarların ilk ağızdan dile getirmelerinin önemine dikkat çekti. Başkan Muhittin Böcek, ardından Gazipaşa Kültür Merkezi’nde muhtarlar ve STK temsilcileri ile bir araya geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra ilk ilçe ziyaretini Tarım Fuarı’na katılmak üzere Gazipaşa’ya gerçekleştirdiğini hatırlatan Başkan Böcek, “İlçe ziyaretlerim sürecek. Herkesin belediye başkanı olarak 5 yıl canla başla çalışacağız. Sizlerle beraber azim ve kararlılıkla dertlere derman olmaya devam edeceğiz” dedi.
GAZİPAŞA TURİZMİNE DESTEK
Çalışma arkadaşlarının da hazır bulunduğu toplantıda mikrofonu muhtarlara uzatan Başkan Böcek, tek tek sorun ve taleplerini dinledi. Ağırlıklı olarak içme ve sulama suyu, asfalt sıkıntılarını dile getiren muhtarlar, taleplerine anında cevap buldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Gazipaşa Kültür Merkezi inşaatına başlayacaklarını, 3 bloğu kısa sürede tamamlayacaklarını söyledi. Başkan Böcek, ilçe belediyesi ile el ele vererek, Gazipaşa turizmini geliştirmeye yönelik projelere tam destek sağlayacaklarını kaydetti.
SOSYAL YARDIMLAR SÜRECEK
Sosyal projelere büyük önem verdiklerini belirten Başkan Böcek, “Tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumaya geldik. Sosyal güvencesi olmayan gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım etmeye devam edeceğiz. Antalya genelinde 25 tane kreş açacağız. Eğitime çok önem ve değer veriyorum. Gençlikle ilgili amatör spor da dahil olmak üzere bütün sporlara destek olacağız” dedi.
70 PROJE HAYATA GEÇECEK
Seçimden önce açıkladığı 70 projeyi 5 yıl içinde hayata geçireceklerini dile getiren Böcek, Halk Et, Halk Su projeleri ile ilgili çalışmalara başladıklarını, Halk Su projesinin Ant-Su olarak hizmete sunulacağını kaydetti. Çiftçilere yönelik Halk Yem ve gübre desteği ile ilgili çalışmaları tamamlamak üzere olduklarını açıklayan Başkan Muhittin Böcek, “Bunun yanında tohum desteği, fide desteği çalışmalarımız sürüyor. Tüm ilçelerde soğuk hava deposu kazandıracağız. Güneş tarlaları ile ilgili de çalışıyoruz. Halkımızın yararına, çiftçimizin yararına ne varsa ilçelerimize kazandıracağız” diye konuştu. Başkan Böcek Gazipaşa temasları kapsamında Gazipaşa Kaymakamı Cemil Öztürk’ü de ziyaret etti. Başkan Böcek kaymakam Öztürk ile Gazipaşa’nın sorunları ve ihtiyaçları noktasında fikir alış verişinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2019, 19:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107