banner84

'Bu demokratik bir ortam'

CHP İlçe Başkanı Güven, partisinde aday olanların ortaya çıkardığı fotoğrafın demokratik bir ortam olduğunu söyledi

'Bu demokratik bir ortam'
 PARTİSİNDE ilçe başkanlığı için aday adaylarının arttığını söyleyen CHP'li Mevlüt Güven, "Bu durum CHP'nin özelliği ve güzelliğidir. Demokratik bir ortamdır. Parti üyelerimizin fiilen çalışması gerekiyor. Her yerde ifade ediyorum CHP halka inmediği sürece, halkla çalışmadığı sürece başarıya ulaşma şansımız yok. Onun için bizim halka ve seçmenlere dokunmamız gerekiyor. Halkın sorunlarını birebir anlatmamız gerekiyor" dedi. 
BAŞARININ YOLUNU AÇIKLADI
ULUSAL medya ve basının hükümetten yana olduğunu ve sürekli CHP'nin aleyhine çalıştığını belirten Güven, "Hangi TV'yi açarsak bizim 1-2 dakikadan fazla bir açıklamamızı, bir hedefimizi, bir projemizi ne yazık ki göremiyoruz" dedi.  Konuşmaların içinden cımbızla ifadelerin seçildiğini ve bu durumun yanlış anlaşılmalara neden olduğunu ifade eden Güven, "CHP'liler olarak biz Atatürk'ün devrim ve ilkelerine sahip çıkan, Cumhuriyet'in temel ilkelerine sahip çıkan ve ülkenin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkan CHP'yi biz hep beraber halkımıza ve seçmenimize anlatacağız ve o doğrultuda çalışmamızı sürdüreceğiz ki başarıya ulaşalım. Ülkemizi bu geçtiğimiz badirelerden kurtaralım" diye konuştu. 
"SAYGI GÖSTERMELİYİZ"
GEÇMİŞTE görev yapmış başkan ve yöneticilere teşekkür eden Güven, ancak geçmişte görev yapan herkesin büyük bir hatası olduğunu söyledi. Kendisinin de bu hatayı yaptığını belirten Güven, "Biz geldiğimiz makamdan aşağısı ile hiç uğraşmadık. Hep yukarı makamları eleştirdik. İlçeler illeri, partiler milletvekillerini, onlar MYK'yı eleştiriyor. MYK Genel Başkan'la iyi geçinme derdinde" dedi. Yanlışın bu noktada yapıldığını belirten Güven, "Birde ilçe teşkilatımızın altında bulunan seçmenler var. İşte bu seçmenlere dokunan yok. Herkes yukarının derdinde.  Arkadaşlar yukarıda da sandalye bir tane, burada da sandalye bir tane. Biz birlik olmadığımız, birbirimizi sevip saymadığımız sürece başarı gelmez. Birbirimizi sevmeye biliriz ama saygı göstermek zorundayız" diye ifade etti. 
ADAYLARA TAVSİYELER
ADAYLARA tavsiyelerde bulunan Güven, "Biz geçmiş dönemde görev yapan; ilçe başkanlarımızla, yönetimlerimizde, belediye başkan adaylarımızla, milletvekillerimizle, belediye meclis üyelerimizle yani tüm görev alan arkadaşlarımızla hepsiyle görüşmeler yaptık. Bu süreçte şunu yaşadık. Parti yönetiminden, parti yetkililerinden halkımızın ve örgütümüzün istediği şey şu: İnsanlara değer verin. İnsanları insan yerine koyun. Cumhuriyet'e Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkın. Kurallara, tüzüğümüze, programımıza sahip çıkın. Aday olan arkadaşlarımız hedeflerini bu çerçevede belirlesinler. Tüm adaylara başarı diliyorum" şeklinde konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2014, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107