banner84

'Bu ittifak kente zarar verir'

CHP ilçe teşkilatı haftalık olağan Toplatısı'nda konuşan Basın Sözcüsü Can Baysal, AK Parti-MHP arasındaki ittifakın kente zarar vereceğini söyledi

'Bu ittifak kente zarar verir'
Haber Merkezi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Teşkilatı Haftalık Olağan Yönetim Kurulu Toplantı'sını gerçekleştirdi. İlçe Başkanı Sefa Çorbacı'nın Antalya'da bulunmasından dolayı açıklamayı Basın Sözcüsü Can Baysal'ın yaptığı toplantı da yerel seçim çalışmaları değerlendirildi. Basın mensuplarına gündeme dair açıklamalarda bulunan Baysal ilk olarak ünlü tiyatrocu Gülriz Sururi'nin vefatından duyduğu üzüntüyü belirterek, tüm sanat dünyasına ve sevenlerine başı sağlığı diledi.
'SİYASET HER GEÇEN GÜN DAHA İLGİNÇ BİR HAL ALIYOR'
Yeni bir yıla girdiğimizi ifade eden Baysal, "Geride bıraktığımız 2018’de araştırılması gereken bir çok konu var iken AKP ve MHP oyları reddedildi. Geride kalan 16 yılda öfkeyi hitabet sanatı olarak görülerek, insanları ekonomik yönde sıkıntıya sokarak ve demokrasiyi yok sayarak açık açık şaibeli bir hale getiren zihniyetin yönetimiyle geçti, umuyorum ki 2019’da adaletin dengesi, hukuğun terazisinden şüphe duymayacağımız bir yıl olarak geride kalır. 2019 seçimlerine doğru ilerlediğimiz süreçte, siyaset her geçen gün daha da ilginç bir hale geliyor" dedi.
'BU KENTİ NASIL BİRLİKTE YÖNETECEKLER'
Büyükşehir Yasası'nın devreye girdiği günden beri, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in her fırsatta kavga etmekten geri kalmadığını kaydeden Baysal, "Büyükşehir yasası devreye girdiği günden itibaren birbirini beceriksizlikle suçlayan ve her fırsatta kavga etmekten geri kalmayan Sayın Türel ve Yücel aynı safta yer alacaklar. Düne kadar Alanya Belediyesi hizmetlerinin Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından engellendiğini parasız kaldığını ifade etmiyor muydu? Peki birbirlerinin yönetim sistemlerinden hoşnut olmayanlar bu kenti nasıl birlikte yönetmeyi hedefliyor?
 Kimse vatandaşın aklı ile dalga geçmesin!" diye konuştu.
'AYNI PUSULA İÇİN OY İSTEYECEKLER'
5 ay önceki AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı'yla, Alanya Beldiyesi'nin 'Şehirde disiplin kayboldu' tartışmasını hatırlatan Baysal, "Çok değil bundan beş ay önce AK Parti İlçe Başkanı Sayın Toklu 'Şehir Disiplini Kayboldu' diyerek Alanya Belediyesi’ni işaret etmişti. Hemen akabinde ise Alanya Belediye Başkanı Sayın Yücel, Toklu’yu muhatap almayıp yardımcısı Mehmet Kula’dan cevap vermesini istemişti. Hepimizin hatırladığı üzere Sayın Kula çok sert cevaplar vermiş kurumları zan altında bırakıp, esnaf ile belediyenin arasını açmaya çalışıyorlar demişti. Buna karşılık Toklu aynı sertlikte cevap vermiş ve vitrin kurallarını sormuştu. 2014’den önce disiplin ve düzen olduğunu hatırlatmıştı. Bununla da yetinmeyip yaklaşık bir ay önce bir canlı yayında 'Bir Alanyamız Var' derneğinin misyonunu, vizyonunu, yöneticilerini, derneğin ne görev yaptığını sormuştu. Hiç bir eleştiriyi kabul etmeyen birbirleriyle en başından itibaren sürekli sürtüşme halinde olan ikili, bir olup vatandaştan aynı pusula için oy isteyecek. Nasıl isteyecek büyük bir soru işareti" dedi.
'2 BELEDİYE ARASINDAKİ GERGİNLİK KENTE ZARAR VERDİ'
AK Parti-MHP arasındaki ittifakın kente zarar vereceğini kanısında olduğunu belirten Baysal, "Çok net olarak şunu söyleyebilirim ki biz, bu ittifakın kente zarar vereceği kanısındayız. Daha kendi arasında ki savaşı bitiremeyenler, beraber şehir yönetmeyi hedeflemesin. Alanyalılar ve Alanya’da yaşayanlar çok iyi biliyor ki 2014 yılından itibaren Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Alanya Belediyesi arasında ki gerginlikten ötürü kent ciddi zararlar görmüş durumda" ifadelerini kullandı.
'PRESTİJ CADDELERİN PRESTİJİ KALMADI'
Alanya'daki prestij caddelerin prestijini bitirdiğini kaydeden Baysal, "Son olarak Prestij Caddelerinden bahsetmek istiyorum. Kente prestij caddelerinin kazandırılması fevkalede bir proje hatta bununla ilgili her fırsatta devasa reklamlar yapılıyor. Lakin, Prestij Caddelerinin pek  prestiji kalmadı. Örnek vermek gerekirse Alaiye Caddesi’nde her süpermarket için yapılan park alanları nedeniyle bisiklet yolu falan kalmadı. Madem o dubalar sökülecekti neden o dubalar çakıldı? Eğer gerçekten bisiklet yolu yapmak istiyorsanız ve marketlere rant sağlamak o dubaları beton yapın. CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Muhittin Böcek, Alanya ziyaretinde görüldüğü gibi çok yoğun bir ilgi görmüş ve her fırsatta olduğu gibi Alanya’da da 'Kavga etmeyeceğiz, birleşeceğimizi söylemişti" dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107