banner84

Büyükşehir Alanya'yı denetleyecek

**

Büyükşehir Alanya'yı denetleyecek
 Sorumluluk alanı tüm Antalya'yı içine alan Büyükşehir Belediyesi'nin denetimleri ilçelere yayılıyor. Büyükşehir Belediyesi akaryakıt istasyonlarını denetleme çalışmaları kapsamında Alanya'ya da gelecek.
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı denetim ekipleri çevre ve toplum sağlığı açısından akaryakıt ve otogaz ikmal istasyonlarına denetimlerini sıklaştırdı. İstasyonlara yapılan denetimlerde, işyeri açma ve çalışma ruhsatı, bayilik lisanlarının olup olmadığı, ruhsat verildiği koşullar, TS standartları, iş sağlığı ve iş güvenliğine uygunlukları, LPG sorumlu müdürlük belgeleri ve LPG dolumun da çalışan personellerin yetkili olup olmadıkları kontrol edildi. Denetimlerde eksikleri bulunan işyerlerine eksik hususların tamamlanması için süre verildi.
İŞLETMELER BİLGİLENDİRİLECEK
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Uğurcan Ecemiş, 6360 sayılı kanunun yürürlüğe girmesinden sonra sorumluluk alanlarının arttığını belirterek, “Daha önce 130 istasyonda olun sorumluluğumuz 1 Nisan 2014 tarihi itibariyle 411 oldu. Toplumun can ve mal güvenliği açısından büyük önem arz eden akaryakıt istasyonlarını denetleme çalışmaları düzenli olarak devam edecek. İş yerlinde yapılan denetimler vatandaş odaklıdır. Özellikle işletmemecilerin ve çalışanların bilgilendirilmesi de amaçlanıyor” dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2014, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157