banner84

Büyükşehir'de bankamatik memuru tartışması

Antalya Büyükşehir Belediye eski Başkanı Türel, kendisini 4 bin kişiyi "bankamatik memuru" olarak çalıştırmakla itham eden Muhittin Böcek ile CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'i bu iddiayı ispata davet etti.

Büyükşehir'de bankamatik memuru tartışması

Mevlüt UYGUR
Yerel seçimlerin ardından, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Twitter hesabından paylaşımda bulunarak, Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel'in 4 bin kişiyi "bankamatik memuru" olarak çalıştırdığını ve bu kişileri Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in işten çıkardığını söyledi. Tekin paylaşımında, "Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek 4.000 bankamatik memurunun işine son verdi. Adana'da bankamatik memuru sayısı yaklaşık 6.000. Sayın Zeydan Karalar da bu kişiler için gerekeni yapacağını açıkladı. CHP var, milletin sırtından geçinenlere geçit yok" dedi.
'KAMUOYU CEVAP BEKLİYOR'
Yaşanan olayların ardından kendisine yöneltilen iddiaların ispatını isteyen Türel, sosyal medya üzerinden paylaşımda bulundu. Türel, "İspatlayamazsanız müfterisiniz" dedi. İddiların kanıtlanmasını isteyen Türel, "Köşeme çekilip etliye sütlüye karışmayayım istiyorum ama attığınız iftiralar inanın kargaları güldürür. Seçimlerde bir sürü iftira attınız ve kazandınız. Hayırlı olsun. Konuşmak istemiyorum ama mecbur bırakıyorsunuz. Şu anda belediyede göreve başladınız ve tüm bilgiler elinizde. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin toplamda taşeron dahil yaklaşık 12 bin personeli var. Bunun Sayın Gürsel Tekin 4 bin’inin bankamatik olduğunu ve  Sayın Muhittin Böcek tarafından işten çıkarıldığını söylüyor. Bu personelin dörtbini bankamatik ise Antalya’da gurur duyduğumuz katlı kavşakları, raylı sistemleri alt yapıyı üst yapıyı ben kiminle yaptım Allah aşkına. Şu andan itibaren bu 4 bin bankamatik memuru listesini açıklamazsanız ve şu ana kadar bankamatik memuru olarak işten atılan bir tek kişinin ismini söyleyemezseniz haysiyet ve şereften yoksun müfterisiniz Sayın Gürsel Tekin. Kamuoyu cevap bekliyor Sayın Muhittin Böcek" dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 17:50
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107