banner84

'Büyükşehir Kanunu Kandil'in siparişiyle çıkarılan kanundur'

MHP'li Uyar, 'Büyükşehir Kanunu, Kandil'in şiparişiyle çıkarılan bir kanundur. Bu kanun sayesinde Suriye ve Irak'ta tampon bölgenin aynısı Türkiye'de oluşturulmak isteniyor" iddiasında bulundu.

'Büyükşehir Kanunu Kandil'in siparişiyle çıkarılan kanundur'

Alanya Postası Genel Müdürü Hilmi Karagözziyaret eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Adayı Cafer Uyar, 1 Kasım seçiminin dayatma ve zorlama seçimi olduğunu söyledi. AK Parti'nin tek adamla yönetildiğini iddia eden Uyar, "AK Parti tek adamla yönetiliyor. Tek adamla yönetilen AK Parti, 7 Haziran seçiminden sonra koalisyon istemedi. AK Parti'yi yönetenler, 7 Haziran seçimi sonrasi koalisyon yerine erken seçim yapılmasını istedi. 1 Kasım'da yapılacak olan seçim, bir erken seçim değil, dayatma ve zorlama yoluyla yapılan seçimdin" dedi.


"AMAÇ TAMPON BÖLGEDİR'


BÜYÜKŞEHİR Kanunu ile Alanya'nın hizmet alamadığını da iddia eden Uyar, "Büyükşehir Kanunu aslında Bütünşehir Kanunu'dur. Bu Bütünşehir Kanunu tüm illerde uygulanmıyor, sadece belirli bölgelerde uygulanan bir sistemdir ve bu sistem yerel yönetimleri çökertmiştir. Bu Bütünşehir Kanunu, Kandil'in siparişiyle çıkarılan bir kanundur ve öyle uygulanıyor. Bütünşehir Kanunu'nun çıkarılmasının amacı Doğu ve Güney Doğu Anadolu'da tampon bölge oluşturmak için çıkarılmıştır. Bugün Suriye'de ve Irak'ta oluşturulan bölgelerden birisi de Bütünşehir Yasası ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da uygulanmak isteniyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2015, 17:08
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107