banner129

Canlı yayında geleceğe nefes oldu

Akademik yılın açılış töreninin ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la kurulan canlı yayın bağlantısıyla selvi fidanı dikimi yaptı.

Canlı yayında geleceğe nefes oldu

Akademik yılın açılış töreninin ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la kurulan canlı yayın bağlantısıyla selvi fidanı dikimi yaptı. Canlı yayın bağlantısında konuşan Bakan Çavuşoğlu, "Geleceğe nefes diyerek gençlerimizle beraber valimiz, milletvekillerimiz üç üniversitemizin rektörü, Alanya belediye başkanımız ve tüm yetkililerle beraber ağaç dikiyoruz. Bugün Antalya'da toplam 203 bin ağaç dikilecek. Fakat şu an itibarıyla vatandaşlarımızın da destekleriyle 240 bine ulaştık. Öyle görünüyor ki yıl sonuna kadar 400 bin civarında ağacı geleceğe nefes olmak için Antalya'da arkadaşlarımızla beraber dikmiş olacağız" dedi.

'ANTALYA'YA MİLYONLARI KONUŞMAMIZ LAZIM'

Canlı yayın bağlantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise "Antalya'ya tabi 400 bin ağaç yakışmaz. Antalya'ya şöyle milyonları konuşmamız lazım. Antalya burası ve çok ağaç kaybettiğimiz bir yer. Burada fidanlarımızı, ağaçlarımızı biliyorsunuz bu zalimler yaktılar. Onun için yeniden buraları bizim yeşile inşallah bürümemiz lazım. Boyamamız lazım demiyorum, dikkat et. CHP'li belediyeler çıkışı nerede buldular? Evleri, bu yanan yerleri boyamakla buldular. Biz ise doğal neyse bunu yapıyoruz, bunu yapmaya devam edeceğiz. Hayırlı olsun" dedi. Canlı yayın bağlantısının ardından Bakan Çavuşoğlu adına üniversite girişinde bir zeytin fidanı dikimi töreni yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2019, 18:35
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107