banner84

Çavuşoğlu: Hizmetin en iyisini yapacağız

Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney ile birlikte hizmetin en iyisini Alanya'ya getireceklerini söyledi.

Çavuşoğlu: Hizmetin en iyisini yapacağız
 Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, bugün Alanya'ya geldi. İlçe teşkilatında partililere seslenen Çavuşoğlu,şimdiden Alanya Gazipaşa Havaalanı'nda trafiğin başladığını söyledi.  Havaalanında da pist uzatım ve apron çalışmalarının olduğunu belirten Bakan Çavuşoğlu "Bildiğiniz gibi daha önce Sayın Başbakanımızın da Gazipaşa'da halka hitap ederken söylediği gibi, Alanya Gazipaşa Havaalanı'nın pistinin 500 metre daha uzatılması çalışmalarını başlatmıştık. Bunun için kamulaştırma yapmak gerekiyor. Kamulaştırma içinde Bakanlar Kurulu kararı gerekiyordu ve o bakanlar kurulu kararı çıktı. Tüm bakanlarımız ve başbakanımız imzaladıktan  sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın da onayıyla  resmi gazetede yayınlandı. Şimdi yüklenici firma biran evvel bu kamulaştırma  çalışmalarına başlayacak. İşte o pist bittikten sonra ve yine apronda büyüdükten sonra Gazipaşa Havaalanı çok daha yolcu getirecek bir havaalanı olacak. Sadece yurt dışından değil ülkeninde  her yerinden  yolcu getirecek ve buradaki turizmle İç Anadolu'daki turizm yerlerini birbirine bağlayacak bir köprü vaziyetini alacak."
"HAVALİMANINA THY'DE İNECEK"
Uçuş için Türk Hava Yolları'da (THY) izin aldığını anlatan Çavuşoğlu, "Alanya Gazipaşa Havaalanı'na artık THY'da inecek. Bu havaalanıyla ilgili başından beri ne yapılacaksa ne olacaksa adım adım hepsini burada sizlerin huzurunda ve basın mensubu arkadaşlarımızın aracılığıyla  diğer konuşmalarımızda olduğu gibi tüm Alanya, Gazipaşa ve bölgemizde kamuoyuyla paylaştık. Bugüne kadar hiç mahcup olmadık. Havaalanıyla ilgili bundan sonraki aşama böyle olacak şöyle olacak diye ne dediysek hepsi gerçekleşecek. Çünkü biz yapamayacağımız bir şeyi halkımıza vaat etmeyiz. Vatandaşlarımızı hiç bir şekilde kandırmayız. Ama yapabileceğimiz bir şeye de inanıyorsak onuda gerçekleştiririz. Daha önceki Belediye Başkanımız Hasan Sipahioğlu'nun ve ilçe  teşkilatımızında desteğiyle havaalanımızı bu noktaya getirdik. Bundan sonrada yolumuz, önümüz açık."
"BÜYÜK HEDEFLERİMİZ, BÜYÜK HAYALLERİMİZ VAR"
ÇAVUŞOĞLU, "Her zaman her istediğimiz olmuyor. Havaalanınında şartları belli bu şartlar çerçevesinde güzel bir havaalanı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Alanya bölgesi için özellikle kış turizmi için hayallerimizi, hedeflerimizi her gelişimizde sizlerle paylaşıyoruz. Büyük hedeflerimiz ve hayallerimiz var. Bunlardan bir taneside özellikle kış turizmi için elzem olan golf sahalarının yapılmasıydı. Golf sahalarını planlamaları bitti. Burada yine Alanya'nın evladı Kuddusi Müftüoğlu'na da teşekkür ediyoruz. Turizm Bakanlığı adına ve Alanyamız adına  planları kendisi yapmıştı ve  dün itibariyle  bu plan Turizm Bakanlığı'ndaki komisyon tarafından onaylandı şimdi sayın bakanımızın değerli dostumuz Ömer Çelik'in imzasına kaldı. Buradan onaylandıktan sonrada artık tahsis ihalesi için herşey hazır  olacak. Bakanlığımız en kısa sürede burada tahsis ihalesi yapacak inşallah iyi firmalar bu sahalar için talip olur ve yüklenici firma olarakta işletici firma olarakta çok güzel golf sahaları yaparız. Spor turizmi ile ilgili diğer futbol sahaları ve kamplarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Şimdi sıra geldi Akdağ Kayak Merkezi'nde. Onunda tahsis edilecek hale getirmek için artık son çalışmaları yapıyoruz. Seçim zamanında da Alanyamıza vaat ettiğimiz Tıp Fakültesini Alanya'ya kazandırdık. Şimdi bir Tıp Fakültemiz var ve bu sene 50 öğrenci alacak. Binamız hazır olmadığı için  ilk yıl Akdeniz Üniversitesi'nin  Antalya Tıp Fakültesi'nde eğitim görecekler. Bir taraftan hastanemiz yapılıyor diğer taraftan  50 yataklı Diş Hastanemiz yapılıyor. Bunlarda bittikten sonra yeni bir üniversite hastanesiyle bölgemizin  bir sağlık turizmi ve turizm merkezi haline gelmesi için çalışmalarımızı hep birlikte  sürdürüyoruz. Tren yoluyla ilgili biliyorsunuz açıklamalarımız olmuştu. Geçen gün Ulaştırma Bakanımız Lütfi Elvan ile görüştük. Hem Kuş Yuvası yolunu birlikte değerlendirdik ve o yolun devam olan Mahmutlar'a kadar yolun daha düzgün ve kestirme  olması için çalışmaları başlattık.  Aynı şekilde  yine o yolun  bir taraftan Konya bir taraftan  Karaman'a ilçeleriyle bağlanması için zaten çalışmalarımız devam ediyor. Kuş Yuvası bölgesindeki tünellere yeni tüneller eklermiyiz diye de gerekli incelemer yapılacak. Aynı şekilde Seydişehir'den Akseki üzerine gelen yola öncelik  veriyoruz. Antalya'dan Alanya'ya hatta bunu Gazipaşa Havaalanı yolumuzada bağlamak istediğimizi söyledik. Bu tür büyük projeleri bölgemize kazandırmak için çalışıyoruz. Ama Alanyamıza  başka bir vaadimiz daha var. Allah izin verirse Alanya'ya kurulacak bir devlet üniversitesinde de imzamızın olmasını sizlerin verdiği yetkiyle arzu ediyoruz" dedi.
"HİZMETİN EN İYİSİ ALANYA'YA GETİRECEĞİZ"
OKULLAR hakkında da açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, "Bölgemize çok sayıda okul yapıyoruz.  Bir taraftan spor liseleri ve Alanya'daki İncekum, Türkler'deki öğretmen lisesini de Sosyal Bilimler lisesine çeviriyoruz. Ama bu bölgeye bir taraftan meslek liseleri bir taraftan  spor liseleri gibi çok önemli liseleride kazandırmak için çalışıyoruz. Bu seneki bütçemiz yaklaşık 40 milyon TL'dir. Alanya'da teşkilatımız ile birlikte yapacak çok işimiz var. Ben teşkilatımıza İlçe Başkanı olarak yeni atanan Mustafa Berberoğlu'nu kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum. İnşallah hep birlikte daha önemli işleri yapacağız ve Alanyamıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bir tarafta Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel diğer tarafta Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney ile birlikte hizmetin en iyisini Alanya'ya getireceğiz. Geçiş dönemlerinde her zaman bazı sıkıntılar olabilir. Yakın zamanda sizlerde göreceksiniz ki Büyükşehirimizin yapacağı hizmetler etkili bir şekilde Alanya'ya yansıyacaktır. Bizde arkadaşlarımıza her konuda destek olacağız" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2014, 08:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157