banner84

Çavuşoğlu'ndan Norveç’te 'Alanya' övgüsü

Bakan Çavuşoğlu, Norveç'te Türk vatandaşlarıyla bir araya geldi. Çavuşoğlu sohbet esnasında, "Norveç güzel ama Alanya kadar değil" dedi.

Çavuşoğlu'ndan Norveç’te 'Alanya' övgüsü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu temaslarda bulunmak için Norveç’teydi. Burada ilk olarak Türk vatandaşlarıyla buluşan Bakan Çavuşoğlu, “Öncelikle davetimizi kabul ettiğiniz için sizlere ve Büyükelçimize de bu toplantıyı düzenlediği için teşekkür ediyorum. Esasen 2 yıldır hatta daha fazla süredir bu ziyareti gerçekleştirmek için planlamalar yaptık. Ancak değişik sebeplerle iptal oldu veya erteledik. Bugüne nasipmiş. Bugün de özel bir gün 30 Ağustos Zafer Bayramımız. Güzel bir ülke ama tabi Alanya kadar güzel değil. O yüzden ben bu ülkedekileri de Antalya’ya Alanya’ya tatile davet ediyorum” ifadelerini kullandı.
“SALDIRIYA UĞRAYAN CAMİİYİ ZİYARET ETTİ”
Daha sonra ise Barum kentinde 10 Ağustos'ta saldırıya uğrayan El-Nur İslam Merkezi Camisi'ni ziyaret etti. Çavuşoğlu'na camiye düzenlediği ziyaretinde, Pakistan’ın Oslo Büyükelçisi Zaheer Pervaiz Khan ve Norveçli yetkililer de eşlik etti. Programına ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Oslo'da saldırıya uğrayan Nur Camii'ni ziyaret ettik, geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. İslam düşmanlığına karşı sağduyulu mesajlar veren Norveç makamlarına teşekkür ediyoruz. İslam karşıtlığını ancak hep birlikte yenebiliriz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107