banner84

Çelik: “Geleceği, eğitime yapacağımız yatırımla inşa edeceğiz"

AK Parti Antalya Milletvekili ve Adayı Sena Nur Çelik, en büyük sermayenin iyi yetişmiş nesiller olduğunu söyledi.

Çelik: “Geleceği, eğitime yapacağımız yatırımla inşa edeceğiz
AK Parti Antalya Milletvekili ve Adayı Sena Nur Çelik, en büyük sermayenin iyi yetişmiş nesiller olduğunu söyledi. 

AK Parti Antalya Milletvekili ve Adayı Sena Nur Çelik, Kepez ilçesine bağlı Altınova, Emek, Yenimahalle, Çamlıbel, Çankaya, Kuzeyyaka ve Hüsnü Karakaş Mahallelerinde ev toplantılarında vatandaşlarla bir araya geldi. Çelik 1 Kasım’da yapılacak erken genel seçimlerin önemine değindi. 

ÖĞRENCİLERE AŞURE DAĞITTI

Çelik, Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Yurtları’nın 6. Geleneksel Aşure Günü’nde öğrencilere aşure dağıttı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği AK Parti’nin genç milletvekili ve adayı Sena Nur Çelik, daha sonra yurdun bahçesinde öğrencilerle çay içerek sohbet etti. Çelik, öğrencilerin taleplerini de tek tek not alırken, bunlarla bizzat ilgileneceğini dile getirdi. Genç milletvekili Çelik, AK Parti’nin seçim beyannamesinde yer alan gençlerle yönelik projeler hakkında da bilgiler verdi. Çelik, sohbetin ardından öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

“EN ÖNEMLİ ZENGİNLİK EĞİTİMDİR”

Kıran kırana bir rekabetin olduğu günümüz dünyasında, en büyük yatırımı eğitime yapmak zorundayız” diyen Çelik, en büyük sermayenin iyi yetişmiş nesiller olduğunu söyledi. Çelik “Ekonomik yarışta önde olan ülkelere baktığımızda bu ülkelerin iyi bir eğitim sistemine sahip olduğunu görüyoruz. Bir milletin sahip olduğu en önemli zenginlik, eğitimidir. Bugün her ilde artık üniversite var. Yüksek öğrenim için imkanlar geçmişe göre çok daha iyi ama daha yapılacak çok iş var. Üniversitelerimizi dünya üniversiteleri arasında üst sıralara getirmek için çalışmalar yapacağız. Değer yaratmaya, inovasyona ve yeni keşiflere odaklı bir üniversite vizyonumuz var. Biz bütün zorlukları ancak eğitim sistemimizin kalitesiyle aşabiliriz" dedi. 

Ekonomiyi büyütmenin, insanların refahını artırmanın, iyi işleyen organizasyonlar kurmanın ve dünya çapında tanınan ulusal markalarla değer yaratmanın beşeri sermaye ile mümkün olabileceğine değinen Çelik, "Bu yüzden biz öğrencileri ekonomik yönden destekleyen programlar başlattık, girişimciliği teşvik eden düzenlemeler yaptık. Üniversitelerimizi hem altyapı hem de akademik kadro bakımdan daha ileri noktalara götürecek adımlar attık. Araştırma ve geliştirmeye ayrılan kaynakları çoğalttık. Orta öğrenimde okul, derslik, laboratuvar ve kütüphane yapımına ağırlık verdik. Çünkü biz geleceği, ancak bugün eğitime yaptığımız ve yapacağımız yatırımla inşa edeceğimize inanıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2015, 12:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner107