banner84

Cemaata mühür vurdu

**

Cemaata mühür vurdu
 Önceki dönemde Konyaaltı ve Büyükşehir Belediye Meclislerinden geçen karar uyarınca Süleymancı Cemaati'nin Arapsuyu'nda yapımına başladığı okul inşaatı, Büyükşehir Belediyesi'nce mühürlendi. Büyükşehir Belediye Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, 3 ayrı arabayla okul inşaatına baskın düzenledi. Yaklaşık 10 zabıtanın görev aldığı baskında, okul inşaatı durduruldu. İnşaatta çalışan tüm araç gereçler inşaat alanı dışına çıkarılırken, okul inşaatının tamamı mühürlendi. Büyükşehir Zabıta ekipleri Cuma, Cumartesi ve Pazar günü de inşaat alanında nöbet tuttu.
BELEDİYE YAPIMINA İZİN VERMİŞTİ
Arapsuyu’nda yıllardır yurt işleten Süleymancı Cemaati, 2013 yılında Konyaaltı Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi’ne kendi arazilerine okul yapmak için başvuruda bulundu. Planları görüşen Konyaaltı Belediyesi ile Büyükşehir Belediye Meclisleri, planları onaylayarak okul yapımına izin verdi. İnşaat devam ederken Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Menderes Türel oldu.
SEÇİMİN İNTİKAMI MI?
Yerel seçimlerde Alanya’da MHP, Antalya genelinde de CHP Adayı Mustafa Akaydın’ı desteklediği bilinen Süleymancı Cemaati’nin okul inşaatına vurulan mührü Büyükşehir yöneticileri doğrularken, mührün Sayıştay Denetçilerinin raporları doğrultusunda uygulandığını, planların ve verilen iznin denetçiler tarafından eksik ve usulsüz bulunduğu için denetçilerin kararını uyguladıklarını bildirdiler.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2014, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157