banner84

CHP adayı Çalıkuşu; 'Alanya'da vatandaşlar çok dertli'

Alanya'nın Kütürüp Mahallesi'nde seçmenle buluşan CHP'nin milletvekili adayı Çalıkuşu, "Merkezde insanımız turizmden, burada ise yoksulluktan yakınıyor" dedi.

CHP adayı Çalıkuşu; 'Alanya'da vatandaşlar çok dertli'

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Adayı Figen Çalıkuşu ve İlçe Başkanı Şengül Yeşildal, Kütürüp Mahallesi'nde seçmenle buluştu. Kütürüp’ün partiler tarafından unutulmasının kabul edilemez olduğunu söyleyen Çalıkuşu, "Alanya’nın merkezinde insanımız Turizmden yakınıyor, burada ise yoksulluktan yakınıyor.Hizmetler niye Kürtükçüye ulaşmıyor. Burada yaşayan da bizim insanımız değil mi?  Kütürüp’ü partimizin iktidarı döneminde unutmayacağız. Kaderine bırakılan Kütürüp’ün yoksulluk ve hizmetsizlik yazgısı CHP İktidarı ile son bulacak. Hizmet, refah buralara da gelecek insanımızın yüzü gülecek" dedi

"GELECEK KAYGISI OLMAYACAK"

İNSANCA yaşamın ancak toplumsal refahın hakça bölüşüldüğü bir düzen içerisine mümkün olabileceğini ifade eden Çalıkuşu, "CHP’nin hedefi yurttaşlarımızın gelecek kaygısı duymadan insanca yaşayacağı bir düzen kurmaktır. CHP iktidarıyla hiçbir insanımız yoksul olduğu için tehlikeli çalışma koşulları altında çalışmayacak asgari ücret altındaki ücretleri kabul etmek zorunda bırakılmayacaktır" şeklinde konuştu.

"EN DÜŞÜK GELİR 720 TL OLACAK"

16,7 MİLYON kişi ve 3,75 milyon haneye sosyal destek sağlayacaklarını da hatırlatan Çalıkuşu sözlerini şöyle sürdürdü:
"5 milyon üzerindeki yurttaşımızı ilk kez sosyal yardım kapsamı içerisine alacağız. Hiç bir hanenin geliri 720 TL’nin altına düşmeyecek. Düşmeyecek ki insanımızı kişilere ve siyasete bağlımlı kılan bu düzene son verebilelim.İnsanlarımız bağımlılıktan kurtulduklarında Türkiye, yaşanacak bir Türkiye olacaktır." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2015, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107