banner84

CHP Alanya yönetimi düştü

CHP'de yaşanan belediye meclis listesi kriziyle gelen istifaların ardından ilçe yönetimi düştü. Alanya'ya gelen İl Başkanı Kumbul, yeni yönetimi yarın atayacaklarını söyledi

CHP Alanya yönetimi düştü

Mevlüt UYGUR
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Sefa Çorbacı'nın belediye meclis listesi oluşturma sürecinde teşkilat mensuplarının fikirlerine önem vermeyerek bireysel hareket ettiği iddiası seçim öncesinde krize neden olurken, 12'si asil 2'si de yedek olmak üzere toplamda 14 kişi yönetimden istifa etmişti. İstifaların ardından bugün  Alanya'ya gelerek ve partililerle toplantı yapan Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, CHP Alanya İlçe yönetiminin düştüğünü belirtti. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kumbul önlerinde bir yerel seçim olduğunu, 24 haziran seçimleri gibi bu seçimlere de İYİ Parti ile ittifak içerisinde gireceklerini söyledi. 
YENİ YÖNETİM YARIN ATANACAK
Antalya'nın 19 ilçesinde de ittifak yapıldığını belirten Kumbul, "Hiç bir ilçede ayrı ayrı aday çıkarmadık. Alanya'da da İYİ Parti'nin adayı ile seçimlere gireceğiz. İttifak gereği tek meclis listesi çıkarıyoruz. Meclis listesi oluşturulurken  iki partinin genel merkezden atanan koordinatörleri İYİ Parti ve CHP arasındaki ilişkileri götürmek için ilçe başkanlarıyla ve belediye başkan adayı ile bir görüşme yapmış. Ben o süre zarfında Ankara'daydım, ildim dışındaydı ve bir anlaşma yapılmış. Bu anlaşma tabi bizim CHP olarak çok arzu ettiğimiz bir sıralama değil. Fakat iki partinin koordinatörleri, ilçe başkanları ve aday bu konuda uzlaşmış. Biz bu uzlaşmanın sonuna kadar arkasındayız. Belediye meclis üyesi adaylarımız belli oldu. Aslında ilçe başkanımızın da olduğu toplantıda yönetim kurulu üyeleriyle bu konuşulmuş. Bu sırala hazırlanırken çıkan isimlere büyük oranda uyulmuş. Fakat bazı isimler arkada kalmış. Bu da doğu, batı, merkez dengesi gözetildiği için oluşmuş bir durum.  Bu duruma tepki gösteren ilçe yöneticilerimiz istifa etti. Demokratik hakları, özgür idareleriyle oluşan listeyi ve sıralamayı kabul etmedikleri için istifa ettiler. Bu nedenle de yönetim düştü. Alanya'ya yeni bir ilçe başkanı ve ilçe yönetimi atacağız. Bu mevcut ilçe başkanımız mı olacak başka birisi mi olacak bunu il yönetim kurulu ile tartışacağız. Biraz önce ilçe başkanımız, yönetici arkadaşlarımız, meclis üyesi ve meclis üyesi arkadaşlarımızla görüştük, fikirlerini aldık. Bizde bunları il yönetimine taşıyacağız. Yarın yeni yönetim kurulumuzu ve ilçe başkanımızı atacağız. Şimdiden atanacak olan yönetimimize hayırlı olsun.
'MİLLET İTTİFAKI DİMDİK AYAKTA'
Millet İttifakı'nın ve CHP'nin dim dik ayakta olduğunu belirten Kumbul, "Alanya'da Abdullah Sönmez'e ve Antalya Büyükşehir'de Muhittin Böcek'e seçimi kazandırabilmek için partimiz sahada çalışacak ve ellerinden gelen bütün gayretleri sunacaklar. Ben biliyorum ki, yeni arkadaşlarımız da, istifa eden arkadaşlarımız da sahada olacaklar. Önümüzdeki seçimlerde seçimi başkan adaylarımıza kazandırmak ve en fazla meclis üyesini çıkarmak için herkes elinden gelen her şeyi yapacak. Millet İttifakı Antalya'da başarılı çıkacaktır. Ben sürekli her seçimde çalışan, mücadele eden gençlerimize, kadınlarımıza, değerli büyüklerimize ve küçüklerimize çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 
'ÖNEMLİ OLAN PARTİYE İHANET ETMEMEK'
Başkanlığı düşen Sefa Çorbacı ise, "Toplantıda uzu uzun konuştuk. İl başkanımız da ne dediyse arkasındayım. İl yönetimimiz kararını verecek. Ama önemli olan koltuk sevdalısı değiliz. Önemli olan CHP'dir.  Önemli olan kişisel çıkarlar değildir, partiye ihanet etmemektir. Önümüzde bir yerel seçim var. Alanya'da Abdullah Sönmez'i, Antalya'da Muhittin Böcek'i sonuna kadar destekliyoruz. Bu koltukta kimin olduğu hiç bir zaman önemli değildir, içimizden birisi olsun yeter. Bizim amacımız seçimleri kazanmak. Dim dik ayaktayız. Alanya'da ve Antalya'da başarılı olacağız. İl yönetimimizin vereceği kararlara saygı duyuyorum. Buradan tüm Millet İttifakı'nı destekleyen herkesi de 31 Mart'a kadar çalışmaya davet ediyorum" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2019, 18:56
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107