banner84

CHP Alanya'da İstanbul telaşı

CHP İlçe Başkanı Karadağ, İstanbul seçimleri için teşkilata 100'e yakın başvuru olduğunu ve gerekli tüm hazırlıkları tamamladıklarını söyledi.

CHP Alanya'da İstanbul telaşı

-Özgür YILMAZ

-Figen YAYLA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatı haftalık yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen toplantıda İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, şehitlerimize rahmet ve şehit aileleri ve ülkemize başsağlığı diledi. Karadağ, "Gündemimizde bu konu yoktu fakat son günlerde şehit sayıları çoğaldı. Şehit sayısının çoğalmasını ülkemizde yeniden bir seçim ortamı oluşmasına ve bu şehit olayları ile birlikte siyaset yapma anlayışına bağlıyorum. Tabii ki üzgünüz olmaması gereken bir şey" dedi.

'PLANLI, KURALLI VE KİMLİKLİ BİR KENT YARATMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ'

Karadağ, ''Evet bir seçim dönemi atlattık ve bu seçim süreci içerisinde sürekli ifade ettiğimiz, 'planlı, kurallı, kimlikli bir kent' yaratma sloganıyla ortaya çıktık. Sayın Muhittin Böcek başkanımız bu düşünceyi hem Alanya hem de Antalya'daki seçim propagandasının tam merkezine oturttu. Bizde bu sloganla beraber Alanya'mızda planlı programlı kimlikli bir kent yapma mücadelesine devam ettireceğiz. Bu mücadeleyi yaparken de büyük şehrimizin hizmet birimleri ile birlikte bu şehir için bir koordinasyon içerisinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Özellikle son günlere doğru yapmış olduğumuz vektörel mücadele, asfalttaki bir takım çalışmalar bu işin merkezini oluşturmakta. Ama asıl bu işin merkezinde tabii ki kırsal ve kırsaldaki yaptığımız çalışmalar oluşturulacak" dedi.

'BÜYÜKŞEHİRLE BİRLİK İÇİNDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR'

Karadağ, "Özellikle yaz aylarında sinekle mücadele de olsun diğer çalışmalarda olsun halkımızın daha iyi bir yaşam sağlaması ve turizmde de iyi bir sezon geçirilmesi için bu çalışmalar devam ediyor'' dedi. Konuşmasının devamında çalışmaları için büyükşehir personellerine teşekkür eden Karadağ, "Ben aynı zamanda büyükşehirde vefalı bir şekilde çalışan büyükşehir personeline ayrıca teşekkür ediyorum. Onlardan küçük bir ricam daha var bu zamana kadar yapılan  çalışmaları, performans olarak bir buçuk katına çıkarmalarını ve daha iyi bir hizmet vermelerini diliyorum. Bunu yapacaklarını da umuyorum'' dedi.

CHP'DE İŞLEM TAMAM

Toplantıda İstanbul seçimlerinde oy kullanmak için 100'e yakın vatandaşın müracaat ettiğini  belirten Karadağ, "Bir diğer konu hepinizin bildiği gibi İstanbul seçimleri. Alanya'da bulunan ve İstanbul'da oy kullanacak vatandaşlarımızı Alanya'dan İstanbul'a götürüp getirme görevini üstlendik. Çalışmalarımız devam ediyor şuan da 100'e yakın bir müracaat var. Alanya'dan iki veya üç otobüs kaldırarak oy kullanmalarını sağlayacağız'' diye konuştu. 

'HOR GÖREMEYİZ'

Son günlerde gündem de olan Suriyeliler meselesine de değinen Karadağ, ''Suriyeliler meselesi var biliyorsunuz. Halkımızın rahatsızlıkları, Suriyelilerle hem kültürel hem de ekonomik farklılıklardan dolayı yaşanan uyum problemi sorun gösterilmekte. Fakat hiçbir zaman insanları bir takım eksikliklerden dolayı hor görme veya bir takım olaylardan men etme söz konusu olmayacaktır. Bütün sorunların asıl kaynağı Orta Doğu'da yapmış olduğumuz yanlış politikadan kaynaklı. Maalesef bu politikanın içerisine ister istemez sürüklendik. Bu konuda Mustafa Kemal Atatürk'ün ''Yurtta Sulh Cihanda Sulh'' sözü bizlere ışık tutacaktır. Bu yanlış politikalardan kurtulduğumuz zaman yaşanan problemlerden de sıyrılmış olacağız'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107