banner84

CHP'de aday görüşmeleri başladı

CHP İlçe Başkanı Sefa Çorbacı, yerel seçim çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek aday adayları ile görüşme içerisinde olduklarını söyledi.

CHP'de aday görüşmeleri başladı
Mevlüt UYGUR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanı Sefa Çorbacı, basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda yarın Antalya'da yapılacak olan ilçe başkanları toplantısına dair bilgiler verdi. Çorbacı "5 Eylül çarşamba günü yapılacak olan CHP  İlçe Başkanları Toplantısı'na katılmak için Antalya'da olacağız. Toplantının ardından gündeme dair geniş bir açıklama yapacağız. Toplantıda yaklaşan yerel seçimlerde partimizin aday belirleme kriteri başta olmak üzere halkımızı ilgilendiren bir çok konuyu gündeme taşıyacağız. Seçimlerin hemen ardından yükselen döviz kurları belini büken hayat pahalığı, akaryakıt ve elektrik başta olmak üzere her hafta yapılan faiz zamlar asgari ücretin dolar bazında yüzde 50 kaybına  uğraması, esnafın içler acısı durumu, çiftçinin, emekçinin halini gündeme taşıyacağız. Bana 100 gün verin her şey güzel olacak diyerek oy alıp 40 gün olmadan hayatı yüzde 100 pahalandıran siyasi yönetime halkın feryadını nasıl duyurabiliriz onu tartışacağız. Yeni eğitim döneminde bir silginin 2 lira olmasını bir kurşun kalemi ve defterinin aileye büyük bir yük getiriyor olmasının çözüm yollarını arayacağız.  Türkiye'de ilk defa üretimin ve turizm gelirlerinin tavan yaptığı dönemde maalesef ekonomik kriz çıkmıştır.  Bu gidişat kara kışa işarettir. Allah halkımızın yardımcısı olsun.  Ama bu sistemi ülkeye dayatıp memleketi perişan edenlere sesimizi duyurmaya çalışacağız. Bölgemizin sıkıntılarını biliyoruz. Bunları dile getirip çaba göstereceğiz" dedi.

'ALANYA BELEDİYESİ'Nİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'Nİ KAZANACAĞIMIZA İNANIYORUZ'

Antalya'daki CHP İlçe Başkanları Toplantısı'nda yerel seçimlerde aday belirleme konusuna değinen Çorbacı, "Burada 24 Haziran seçimlerinden sonra yönetim olarak yaptığımız bir kaç çalışmalar var onların bilgisini vereceğiz. Partililerimizle yaptığımız görüşmeleri, olabilecek başkan adaylarını ve aday adaylarını da isimlerini toplantıda vereceğiz. Tabii ki şuanda net bir şey yok. Şuanda resmi bir başvuru olmasa da, görüştüğümüz isimler var. Her partinin olduğu gibi. Bunlar netlik kazanınca açıklayacağız. Önce Alanya Belediyesini  sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni  kesinlikle kazanacağımıza yürekten inanıyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 19:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107