banner129

CHP'de istifalar art arda geliyor

CHP İlçe Teşkilatı, Genel Merkez'den gelen karar ile meclis üyeliği aday adaylığı için üyelerin partiden istifasını istedi

CHP'de istifalar art arda geliyor
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Sefa Çorbacı, Genel Merkez'den  gelen yazı üzerine 31 Mart Yerel Seçimler öncesinde belediye meclis aday adaylığı için üyelerin partiden istifasını istedi. İYİ Parti ile yapılan ittifak çerçevesinde, meclis üye aday adayı olmak isteyen CHP'li üyelerin istifasını bekleyen CHP'den gelen bilgiye göre Nazmi Zavlak, Emine Keyaoğlu, Mehmet Okyanus, Murat Can, Pınar Vural, Erdoğan Toktaş, Hüseyin Yaman istifa etti. Meclise girmesi muhtemel bir diğer isim Gökhan Sipahioğlu'nu açıklama yapmaktan kaçındı, ancak istifası beklenen bir diğer isim. Alanya Belediyesi'nin CHP'li meclis üyelerinden Erkan Demirci ve Mustafa Aras'ın ise partiden istifa etmeyerek meclis üyesi olmama kararı aldıkları öğrenildi.
'SONUÇTA YAPILAN BİR İTTİFAK VAR'
İstifa kararını değerlendiren ve gelen tepkilere cevap veren CHP Alanya İlçe Başkanı Sefa Çorbacı,"Biz İYİ Parti ile bir ittifak yaptık. Antalya'da onlar bizi destekleyecek burada biz onları destekleyeceğiz. Bu kararı Genel Merkezimiz verdi. Bizim Alanya Belediyesi'ne göndereceğimiz isimler partiden istifa ederek İYİ Parti'den meclis üyesi olacaklar. Sonuçta yapılan bir ittifak var. Genel Merkez'de alınan karar bu şekilde ise bizim diyecek bir şeyimiz yok. Hayırlı uğurlu olur inşallah. Sonuçta Genel Merkezimiz'in kararı. Ortada bir ittifak varsa, meclis listeleri ortak yapılıyorsa mecbur İYİ Parti'den meclis üyesi olacaklar. Bu konuda yapacak bir şey yok. Sistem bu ise bu sisteme uyulacak" dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 10:15
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107