banner84

CHP'den '40 yılın siyaseti’ne cevap

CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, " Biz 40 yıl öncesine bakmıyoruz. 40 yıl öncesinin hesabını değil ünümüzün hesabını yapıyoruz. Yani bize önce 5 yılın bir hesabını verecekler" dedi.

Asiye ELİAÇIK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Teşkilatı haftalık olağan yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ toplantıda yaptığı açıklamada, seçim çalışmalarını aktardı hem de Cumhur İttifakı Alanya Belediye Başkan Adayı ve Mevcut Başkan Adem Murat Yücel'in '40 yıl öncesinin siyasetini yapıyorlar' eleştirisine cevap verdi. Karadağ açıklamasında şunları söyledi: "Biliyorsunuz İYİ Parti ile birlikte ittifak halinde bu seçimlere giriyoruz. Son bir haftada özellikle sanayi esnafımızın tek tek elini sıkarak talep ve önerilerini dinledik. Coşkulu ve heyecanlı bir şekilde Mahmutlar seçim ofisinizin açılışını gerçekleştirdik. Son iki gündür Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Muhittin Böcek Alanya'da bizlerle beraberdi. Turizmcilerle de bir toplantı yaptık. Umduğumuzdan çok daha güzel geçti. Ayrıca Antalya'da iki genel başkanımızı ağırladık. Mitingimize katılım çok yüksekti.

'ÖNCE 5 YILIN HESABINI VERECEKLER'

Bugün ortada bir siyaset var. Herkes mutlaka bir şeyler söylüyor. Biz 40 yıla bakmıyoruz, 40 yıl öncesinin de hesabını yapmıyoruz, günümüzün hesabını yapıyoruz. Yani bize önce 5 yılın bir hesabını verecekler. Ne yaptık, nasıl gittik, onu söyleyecekler. Elbette ki seçim çalışması herkes bir şey söyleyecek ama halkımız bunu takdir ediyor. Biz önümüzdeki seçimlere 40 yıl öncenin söylemleriyle girmiyoruz. 5 yıl önceden bugüne olanlarla giriyoruz. İkincisi tabii ki bir şeyler yapıldı, bundan şüphemiz yok ancak biz bundan sonra ne yaparız ve ne yapacağız onun çalışmasını yapıyoruz. Çayla, çorba ile siyaset yapılmaz doğrudur ama halkımız kuru soğana muhtaç oldu.

'BUNLAR ALDATMACA DİLLER'

CHP'de gerçekleşen istifalarda kesinlikle, 'Biz PKK'lıyız' denilerek bir istifa söz konusu değil. İstifa mekanizmasını Türkiye'de hiçbir siyasi parti kullanmıyor ama bizim arkadaşlarımız kullanıyor. Biz Türkiye'de yaşayan bütün vatandaşlarımızdan, bütün siyasi partilerin seçmenlerinden oy talep ediyoruz. Biz kesinlikle iktidarın bu dilini kullanmayacağız. Bunların hepsi aldatmaca diller. Biz Cumhuriyet Halk Partisi'yiz. Böyle bir şeye bulaşmayacağımızı herkes biliyor. Bunlar tamamen seçimi aldatmacası, manipülasyonudur. Biz insanlarımızı ayrıştırmadık. Hatta Büyükşehir Belediye Başkan adayımız ısrarla, AK Parti'den, Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) oy istedi. Bizim ağzımızdan vatandaşı öteleyen, terörist diyen hiçbir şey çıkmadı. Bütün vatandaşlarımız kardeşimizdir. Biz onlardan oy istiyoruz, destek bekliyoruz."

Karadağ'ın konuşmasının ardından Alanya Belediye Meclisi'nde görev yapmış olan CHP'li 8 üyeye teşekkür plaketi verildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 18:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107