banner84

CHP'den AK Partili kadınlara cevap

Dün AK Parti Alanya Kadın Kolları'nın Aysultan Plajı açıklamasına CHP Alanya ilçe teşkilatından belgeli cevap geldi. İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, AK Parti kadın kolları yönetimini kadınlarla ve bölgedeki diğer konularda yaşanan sorunlara karşı duyarsızlıkla eleştirdi.

CHP'den AK Partili kadınlara cevap

Asiye ELİAÇIK
Özgür YILMAZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, İlçe Kadın Kolları Başkanı İlknur ve Gençlik Kolları Başkanı Çağdaş Erdem'in yer aldığı basın açıklamasında Aysultan Kadınlar Plajı ile ilgili Büyükşehir Belediyesi'nin tüm girişimleri yaptığını ancak bakanlıktan olur yazısının gelmediğini belirtti. 
“BAKANLIK HENÜZ ‘OLUR’ VERMEDİ”
Karadağ, "Aysultan Kadınlar Plajı diye tabir edilen, Gazipaşa yolu üzerindeki alan daha önce 9 Mayıs 2016 yılında 3 yıllığına kiralanmış, belli bir bakımı, onarımı yapılarak plaj şekline dönüştürülmüş olan Aysultan Kadınlar Plajı olarak hizmete açılmıştır. Buraya her gün ücretsiz servislerle kadınlar oraya götürülüyor ve tüm tüm imkânları sağlanıyor. Güzel bir düşünce ve 3 yıldır burada kadınlarımız bu plajdan faydalanıyordu. 3 yıl dolduktan sonra 09 Mayıs 2019 yılında bu bölgenin sözleşmesi bitti. Sözleşmesi bitince de Büyükşehir Belediyesi bir gün öncesinden bu bölgenin yeniden tahsisi için başvuruda bulunmuş. Bu müracaat da önce bir takım evrak eksiklikleri sebebiyle geri gönderilmiş, daha sonra Büyükşehir Belediyesi eksik evrakları tamamlayarak ilgili kurumlara yeniden iletmiş. Bu tespitin ardından bakanlık buranın tekrar tahsisi için 2. derece sit alanı olması sebebiyle, Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürlüğü'nden izin alınması gerektiğini belirtmiş. Şimdi ise bakanlıktan bu konuyla ilgili olur çıkmamış. Büyükşehir Belediye Başkanımız da bu konuda ziyaretlerinde yeniden açılması ve kadınlara sunulması için verdiği sözün arkasında. Ancak bir takım bürokratik engellere takılan bölgenin olur yazısı şu an büyükşehir belediyemize verilmedi. Bakanlıktan yazı geldiği andan itibaren burası yeniden hizmete açılacaktır" dedi.

"TOPLUMU İLGİLENDİREN HER KONUDA EYLEM YAPIN”
Karadağ ayrıca, AK Partili kadınları haksız buldukları noktalarda eylem yapmak konusunda takdir ettiğini söyleyerek, bu davranışı ülkede yaşanan birçok haksızlık karşısında neden kullanmadıklarını sordu. İlçe Başkanı Karadağ, “Alanya'da özellikle AK Parti kadınları dün bir eylem yaparak orada bazı söylemlerde bulundu. Ben AK Partili kadınların bu eylemlerini kutluyorum. Haksız buldukları olaylarda ayakları yere basan her insanın her siyasi partinin hakkıdır eylem yapmak. Bu konuda onları tebrik ediyorum ama AK Parti'nin kadın kollarından toplumu ilgilendiren her konuda eylemlerini bekliyoruz. Özellikle 13 yaşındaki kız çocuğunun tecavüzcüsü ile evlenmesinin yasa teklifi parlamentoda verildiği zaman bu kadınlarımız neden böyle bir eylem yapmadı. Bu zamana kadar kadınlara, çocuğa yapılan şiddette, tecavüz konusunda hiçbir eylemlerini görmedik. Neden bu konuda hiçbir protesto yapmadılar. Son günlerde Karabağlar, İzmir'de orman yangınlarında ciğerimiz yandı. Neden bu konuda kıllarını bile kıpırdatmadan yerlerinde oturuyorlar. Alara Çayı üzerindeki HES projesini protesto etmek için neden hiçbir girişimde bulunmadılar. Gazipaşa’da bulunan ve Alanyamızı çok yakından ilgilendiren Alanyamızın bağrına bir hançer gibi saplanan petrol dolum tesisinin büyüme konusunda hiçbir şey yapmadılar. Bunlar Alanyamız ve ülkemizin geleceği için çok önemli konular. Evet eylem yapsınlar ama önce kadınlarımızı, vatanımızı, yurdumuzu ilgilendiren birçok konuda eylemlerine hız vermeleri kendilerine tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı. 
"VEKİLLER SIRAYLA ALANYA'YA GELECEK"
CHP'li vekil Çetin Osman Budak'ın ziyareti hakkında da konuşan Karadağ, vekillerin Alanya'yı sırasıyla ziyaret edeceklerini söyledi. Karadağ, “Antalya Milletvekilimiz Çetin Osman Budak, yaptığımız ziyaretlerle ilgili gerekli raporlar ilgili yerlere sunacak. Ayrıca kendisi Alanya’yı yeniden ziyaret ederek, fırsat bulamadığı tüm sivil toplum kuruluşlarıyla da görüşecek. Bu program çok hızlı gelişen bir güne sığdırılan bir programdı. Daha geniş bir program planlayarak sayın Budak Alanya’ya yine gelecek. Şehrimize CHP’li diğer milletvekillerimiz de sırayla gelecekler. Onlar da halkımızla, esnafımızla bir araya gelecekler. Eylül ayı içerisinde iki vekilimiz daha Alanyamızı ziyaret ederek gerekli çalışmaları yapacaktır” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107