banner84

'CHP karaya mı oturdu?'

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, İl binasında bir basın toplantısı düzenledi. Yılın ilk meclisinde 'İmar plan değişikliği' maddesinin İYİ Parti tarafından reddedilmesini değerlendiren Taş, "Yoksa Antalya'da CHP karaya mı oturdu?" sorusu yöneltti.

'CHP karaya mı oturdu?'

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK PARTİ)Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Ak Parti İl Başkanlığı'nda bir basın toplantısı düzenledi. Düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulunan ve basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Taş, geçtiğimiz Cuma günü mecliste Ak Parti, MHP ve İYİ Parti'nin oylarıyla reddedilen İmar Plan değişikliği hakkında kritik açıklamalarda bulundu.
'KENDİ İÇLERİNDE RANT KAVGALARINA ŞAHİT OLUYORUZ'
Başkan Taş, ittifakı olduğu İYİ Parti tarafından da 'ret' oyu alan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'e, "Antalya Büyükşehir'de henüz 9 ay geçmeden çatlaklara, kendi içlerinde rant kavgalarına şahit olmaktayız. Buradan Sayın Böcek'e soruyorum, İttifakınızda çatlaklar mı var? Yönetemiyor musunuz? Yoksa Antalya'da CHP karaya mı oturdu?" şeklinde sorular yöneltti.
HAKAN TÜTÜNCÜ ÖRNEĞİ
Büyükşehirde Ak Parti iktidarı varken, Ak Partili Kepez Belediyesi'nden gelen buna benzer bir karara da aynı ret oyunu verdiklerini hatırlatan Ethem Taş, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ı hedef alarak, "Hakan Tütüncü Başkanımızın da imar plan değişikliği reddedilmişti. Ancak o hiçbir zaman çıkıp da, 'Sizi halka, millete şikayet edeceğim' demedi. Bizi zora soktular diyerek, sosyal medyadan kimseyi suçladığını görmedim. Çalıştı, çabaladı, üzerine düşeni yaptı. O zaman da Kepez Belediyesi'ne 11 Milyon liralık bir yük binmişti ancak başkanımız bu yükü omuzladı." ifadelerini kullandı.
'ÇATLAKLAR, ANLAŞMAZLIKLAR VAR'
Taş, "Biz parti olarak geçen dönem belediyede iktidardayken, grupta aldığımız tüm kararların arkasında durduk ve hepsini geçirdik. Buradan çıkan sonuç şudur ki, İYİ Parti ve CHP arasında çatlaklar, anlaşmazlıklar var. Her ne olursa olsun, Antalya'nın ve milletin menfaatine verilen bu karardan ötürü ben, İYİ Partili arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.
'SUR YAPIDAKİLER MEMNUN'
Sur yapıyla ilgili kendisine yöneltilen bir soruya Başkan Taş, "Sur yapıyı yakından takip ediyoruz. Orada şu an bir mağduriyet yok. Sur yapı Türkiye'deki en başarılı kentsel dönüşüm projesidir. Ben oraları eskiden bilirim. Santral mahallesinde doğru dürüst yol yoktu, elektrik yoktu, hastane yoktu. Bu dönüşümle birlikte çok fazla gelişim kaydetti. Kentsel dönüşüm demek, bir binayı yıkıp yenisini yapmak demek değildir. Kentsel dönüşüm, bir mahalleyi komple yeniden imar etmektir. Sur yapıdaki insanların yüzde 99'u memnunlar. İnşallah kısa zamanda da toparlanıp tamamlanacak." şeklinde yanıt verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107