banner84

CHP koordinatörlüğe açıklık getirdi

CHP Alanya İlçe Teşkilatı haftalık olağan toplantısını yaptı. Başkan Coşkun Karadağ, koordinatörlük tartışmalarına  açıklık getirdi.

CHP koordinatörlüğe açıklık getirdi

Özgür YILMAZ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatı haftalık yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen toplantıda Alanya ve Türkiye gündemine dair konular görüşüldü. Toplantı sonrası açıklama yapan CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, geçtiğimiz günlerde elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden CHP eski gençlik kolları başkanı Taner Karlı'nın ailesine başsağlığı diledi. 
'YOL GÖSTERİCİ OLDU'
Hafta sonu yapılan danışma kurulunu da değerlendiren Karadağ, bu toplantının kendileri için bir ışık olacağını söyleyerek, yol gösterici olduğunu belirtti. Karadağ, "Danışma kurulu toplantımıza partililerimiz yoğun katılım gösterdi. Özellikle bundan sonraki CHP ilçe olarak neler yapmamız gerektiği konusunda arkadaşlarımızdan çok değerli bilgiler aldık. Bu bizler için bir ışık olacak, bizlerin çalışma programının ana omurgasını temsil edecek" dedi. 
'GÜVENLİ ULAŞIM SAĞLAYACAĞIZ'
Karadağ, Antalya ve Alanya'dan, İstanbul seçimlerinde oy kullanmaya gidecek olanların her türlü masraflarını karşılayacaklarını da kaydetti. Karadağ, "İstanbul'da oy kullanacak partililerimizin İstanbul'a götürüp getirme görevini üstlendik. Şu ana kadar 70'in üzerinde bir başvuru var. Onları ekonomik olarak destekleyeceğiz, gidip gelme masraflarını, ücretlerini karşılayacağız. Bu konuda başvuru yapmak isteyen arkadaşlarımız olur ise, ilçe sekreterliğine başvurabilirler ve ona göre de araç sayısını tespit edip İstanbul'a gitmelerini güvenli bir şekilde sağlayacağız" diye konuştu.  
İLÇE TEŞKİLATI KOORDİNE EDECEK
Son olarak Alanya'nın Büyükşehir Belediyesi'ndeki örgütlenmesine değinen Karadağ, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yeni bir yapılanma yapıncaya kadar kendilerine koordinasyon görevi verdiğini söyledi. Karadağ yaptığı açıklamada, "Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek, bütün konuşmalarımızda ve yaptığımız istişare görüşmelerinde kanunen koordinatör atanmasının söz konusu olmadığını söylemişti. Dolayısıyla burada yapılacak olan çalışmalarda örgütlenme görevini bizlere verdi. Muhittin Böcek tarafından bu örgütlenme veya kendilerinin bir örgütlenme modeli ortaya koyana kadar çalışmaları ilçe başkanı ve ilçe yönetim kurulu ile koordinasyon sağlayarak yapacağız. Buradaki büyükşehir çalışmalarını hem de mahalle çalışmalarımızı bir koordine etme görevi verildi bizlere. Bu koordinasyon görevini başarılı bir şekilde bu zamana kadar devam ettirdik, etmeye de devam edeceğiz" dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107