banner129

CHP'li başkan istifa etti

İbradı ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla partisinden istifa ettiğini ve Muharrem İnce'nin kuracağı partiyle hareket edeceğini duyurdu.

CHP'li başkan istifa etti

CHP’nin son yapılan kurultayında Kılıçdaroğlu’na oy vermediğini açıklayan CHP’den iki dönemdir İbradı Belediye Başkanı olan Serkan Küçükkuru kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla partiden istifasını duyurdu. Küçükkuru'nun  Muharrem İnce’nin, parti kuruluşunu hızlandırmak ve tüzüğü belirlemek için Nevşehir’de bir otelde kampa giren 80 kişilik ekip içerisinde yer aldığı öğrenildi. 

İşte Küçükkuru'nun paylaşımı:

"Antalya’ya onlarca defa gelen genel başkanımız AKP’den aldığımız, 34 sene sonra CHP bayrağını diktiğimiz İbradı’ya, istememize rağmen hiç uğramadı. Sonra kırsaldan neden oy alamıyoruz diye yakınıyoruz. Her hafta bir gaf yapmakta etkin muhalefet yapmak yerine AKP Genel Başkanı’nın gündem değiştirmek için ortaya attığı laflara cevap vermeyi tercih edip kendi iktidar programını halka anlatmak yerine kısır bir döngüde siyaset yapmaktadır. Ben de bu durumdan rahatsız olduğum için partimden istifa ediyorum. Daha etkin siyaset yapacağına inandığım Muharrem İnce’nin başlattığı hareketle kuracağımız partide mücadele edeceğim.”Küçükkuru, Muharrem İnce’nin kuracağını açıkladığı partinin ilk belediye başkanı olacak.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107