banner84

CHP'li belediye de topluyor

Giysi kumbaralarındaki kıyafetlerin satıldığı iddiasının yankıları sürerken, Antalya'da Konyaaltı ve Muratpaşa Belediyelerinin de kullanılamayacak durumdaki kıyafetleri geri dönüşümde değerlendirileceğini açıkladığı ortaya çıktı.

CHP'li belediye de topluyor

Kullanılamaz haldeki kıyafetlerin ihale yoluyla satıldığının CHP’li meclis üyesi Nazmi Zavlak tarafından ortaya atılmasının ardından bu durumda Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tepki gösterdi. Başkan Yücel, Gönül Pınarından 18 bin 879 kişiye 135 bin 966 parça kıyafet teslim edildiğini duyurup geri dönüşümden elde edilen gelirinde yine ihtiyaç sahipleri için kullanıldığına dikkat çekmişti. Giysi kumbarası bulunan belediyelerde Muratpaşa ve Konyaaltı’nda da ihtiyaç fazlası tekstil ürünleri geri dönüşüme kazandırıldığı ortaya çıktı. 
ONLARDA GERİ DÖNÜŞTÜRÜYOR
Dönemin Konyaaltı Belediye Başkanı olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in de  'Giymiyorsan Giydir' sloganıyla kullanılmayan giysi ve ayakkabıları kumbaralar yardımıyla toplayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığı, diğer kısmını ise geri dönüşüme kazandırdığı öğrenildi. Böcek, proje ile amaçlarının kullanılmayan kıyafetleri ihtiyaç sahiplerine hızlı ve kolayca ulaştırmak olduğunu söyledi. Bununla birlikte kullanılamayacak durumda olan kıyafet ve ayakkabıları da geri dönüşüme göndererek ekonomiye kazandırmak istediklerini kaydetmişti. CHP’li Muratpaşa Belediyesi de giysi kumbaraları aracılığıyla ihtiyaç fazlası giysileri topladı. Belediyenin web sitesinde konuya ilişkin "Kullanılabilecek durumda olan kıyafetleri temizliyor, kullanılamayacak durumda olanları ise geri dönüşüme gönderiyoruz. Geri dönüşüm için verilen kıyafetlerin yerine hiç kullanılmamış yeni giysiler elde ediyoruz." ifadeleri yer almıştı. -Özgür YILMAZ

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2022, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169