banner84

CHP startı verdi

CHP Alanya İlçe Teşkilatı 'Danışma Kurulu Toplantısı' düzenleyerek yerel seçim çalışmalarının startını verdi

CHP startı verdi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Teşkilatı, Cumartesi günü yaklaşık 6 ay gibi bir süre kalan yerel seçimler öncesi,  'Danışma Kurulu Toplantısı' gerçekleştirdi. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya  Antalya Milletvekili Cavit Arı, CHP Alanya İlçe Başkanı Sefa Çorbacı, Geçmiş Dönem İlçe Başkanları Ali Takavut ile Şengül Yeşildal ve çok sayıda partili katılım sağladı. 
Toplantıda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından toplantıyı yönetecek divan heyeti seçildi. Avukat Ertuğrul Yeşildal Divan Başkanı olarak seçildi. 
'ARTIK BİZ DEĞİL, SİZ KONUŞACAKSINIZ'
Danışma Kurulu'nun açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Çorbacı 24 Haziran seçimlerinin maçın 1'inci yarısı olduğunu söyleyerek 2'inci yarısınında yerel seçimler olduğunu söyledi. Çorbacı yaptığı konuşmasında," “Burada biz bilindiği üzere 24 Haziran’da tarihi seçim atlattık. Bu tarihi seçimdeki doğrularımızı yanlışlarımızı analiz için buraya geldik. Recep Tayyip Erdoğan maçın ilk yarısını kazanmış olsa da ikinci yarsını hatırlatmak istiyorum. Asıl toplanma amacımız yerel seçim. Siz değerli üyelerimizin yerel seçime ilişkin fikirlerinizi almak istiyoruz. Artık biz değiliz konuşacaksınız" dedi.
'HEPİMİZ HAK ETTİK'
Çorbacı konuşmasının ardından geçmiş dönem ilçe başkanları ve 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı olan Ali Takavut ve Şendül Yeşildal'a çalışmalarından dolayı plaket verdi. Aldığı plaketten dolayı onur duyduğunu ifade eden Şengül Yeşildal, “İlçe başkanına ve yönetime çok teşekkür ediyorum bu plaketi hepimiz hak ettik hepimiz adına alıyorum" ifadelerini kullandı. 
'BİZLER CHP'NİN ASKERİYİZ'
Ali Takavut ise “Beni bu şekilde gururlandıran ilçe başkanına ve yönetime teşekkür ederim. 24 Haziran seçimlerinde seçilemeyecek yerde olmamıza rağmen 55 gün sahalarda mücadele verdik. Bizler CHP’nin askerleriyiz" dedi.
CHP NABIZ YOKLADI
CHP yerel seçimler öncesi ilginç bir anket yaptı. 'Danışma Kurulu Toplantısı' öncesi partililer gönüllerindeki ismi bir kağıda yazarak zarf içerisinde kurulan sandığa attı.  Toplantı sonuna kadar devam eden ankette çıkan sonuçlar CHP'nin Alanya Belediye Başkanı adayını seçme konusunda göz önüne alınması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2018, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107