banner84

CHP ve İYİ Parti'ye eşit yetki

İYİ Parti İlçe Başkanı Apaydın,  tüm ilçelerde CHP ve İYİ Parti teşkilatlarının yetkisi konusuna açıklık getirdi. Apaydın, "Büyükşehirle iletişim ve hizmette her partili eşit yetkiye sahip" dedi

CHP ve İYİ Parti'ye eşit yetki

-Özgür YILMAZ
Antalya büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in daveti doğrultusunda CHP ve İYİ Parti, İl, ilçe başkanları ve belediye başkanları ile biraraya geldiği toplantının içeriği hakkında bilgi veren İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın, birimlerin güçlendirilmesi ve ASAT’ın bütçesini arttırılması hakkında talepte bulunduklarını söyledi. Apaydın, "Çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Orada başkanımıza özellikle Alanya ile ilgili hizmetlerin ivedikle yapılması, bu konuda birimlerin ekip ve ekipman anlamında güçlendirilmesi, Ayrıca ASAT'a ve belediye hizmet birimine belirli oranda bütçe verilmesi, yetkisinin arttırılması konusunda talepte bulunduk" dedi.
'ALSIN HİZMETE SUNSUN'
İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, büyükşehir belediyesinin devretmek istemesine rağmen Alanya’da ki büyük caddeleri almamak için Alanya Belediyesinin ayak dirediğini söyledi. Apaydın, "Bir diğer konu Alanya Belediye Başkanı yıllardır caddelerimizi aldılar, sokaklarımızı da aldılar diye serzenişte bulundu ve bu konuyu dile getirdik. Şu öneride bulunduk, Alanya Belediyesi'ne büyük caddeler de dahil devretmesine bakım ve onarımın Alanya Belediyesi tarafından yapılmasını altyapısının da düzeltilmesini talep ettik. Ayrıca Büyükşehir'in görev ve sorumluluk alanında kalan konularında bir an önce düzeltilmesi yatırımlarını da yenilenmesini konusunda talepte bulunduk. Böcek'in bunu yapmaya hazır olduğunu gördük. Fakat bu konuda Alanya Belediyesi ayak diriyor. Geçmiş dönemde biz hep beraber gördük Menderes Türel 5 yılda bu caddelere bir parke taşı bile koymadı. Buralar benim edasıyla gezdi, altyapı yatırımlarında hiçbir iyileştirme yapmadı. Şimdi bunun sıkıntılarını hep beraber yaşıyoruz. Bu konuda Alanya Belediye Başkanı mademki sokak ve caddeleri istiyordu, alsın iyileştirmelerini yapsın ve halkın hizmetine sunsun" dedi.
'AYSULTAN'IN MALİYETİ YÜKSEK'
Aysultan kadınlar plajı hakkında da bilgi veren Apaydın, plajın büyükşehire büyük maliyeti var dedi. Apaydın, "Aysultan konusu ile ilgili de görüşme sağladık. 1 milyon 925 bin TL geçen yıl itibariyle Aysultan'ın Büyükşehir Belediyesi'ne maliyeti. Çok anormal bir maliyet olduğunu siz de göreceksiniz. Bu konuda da değerlendirme yapıp kendilerinin kararları vermesini talep ettik" dedi.
'AYNI ORANDA ETKİLİ'
Apaydın, tüm ilçelerde CHP ve İYİ Parti teşkilatlarının yetkisi konuna da açıklık getirdi. Apaydın, "Ayrıca şunu da gördük ki her ilçe teşkilatı ve başkanı Büyükşehir ile iletişimde ve hizmette aynı oranda etkili şekilde çalışacaklar. Biz Başkanımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107