banner84

CHP'de Karagöz dönemi

CHP Alanya Kadın Kolları Başkanlığına 8 yıl arada sonra tekrar aday olup başkan seçilen Didem Karagöz, “Amacım geliştireceğimiz projeleri sadece parti içinde sınır tutmak değil Alanya’yı dahil etmek” dedi. Karagöz, geçen hafta vefat eden babası Raif Karagöz’den bahsederken gözyaşlarına ise hakim olamadı.

CHP'de Karagöz dönemi

-Rayıf DOĞRULU

-Özgür YILMAZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 14. Olağan İlçe Kadın Kolları kongresi ALTSO’da yapıldı. Kongreye CHP eski Antalya Milletvekili Tuncay Ercenk, CHP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, MHP Kadın Kolları Başkanı Sevim Bulut ve partililer katıldı. Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrenin divan başkanlığını Gülçin Güner yaptı. Açılış konuşmasını yapan ilçe kadın kolları başkanı İlknur Akpınar, göreve geldikleri andan itibaren kadın kollarında bulunan üyelerle birlikte özveri ile çalıştıklarını söyledi ve gerçekleştirdikleri etkinlikleri anlattı. Vefat eden eski ilçe başkanlardan Raif Karagöz’ü anarak başladığı konuşmasında duygu dolu anlar yaşayan CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ da, “Sen, ben, yok biz varız mantığıyla kadın, erkek hep beraber bu mücadelede omuz omuza, sırt sırta biz bu ceberut hükümetten mutlaka hesap sormak zorundayız” diye konuştu.  İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci ise Raif Karagöz’ün vefatı nedeniyle bir hafta ertelenen kongreyi yaptıklarını söyleyerek kadınların siyasi yaşama dahil olmasına yönelik hatırlatma mahiyetinde bir konuşma yaptı. Konuşmanın sonunda ise Akpınar’a plaket verdi.
'CHP'Lİ OLMAK ATA MİRASI'
Kongrede konuşan Didem Karagöz, “Raif Karagöz siyasette benim de ustamdır. Ben bu adımı ustamla beraber attım. Ne yazık ki bundan sonra onun fiziki varlığı olmadan devam edeceğim. Siyasetin içinde büyüdüm. Bizde CHP’li olmak ata mirasıdır. Eskisinden daha kararlıyız, ekip arkadaşlarımla başaracağız. Sadece partimizle değil, Alanya genelini projelerimize dahil edeceğiz “ dedi. Karagöz, babasının yasını tutmak için partililerinden aktif olarak sahaya dönmek için süre istedi. Özlem Özbudak, Nuran Yalçınkaya, Hidayet Demir, Atiye Yıldız, Neriman Çöken, Meryem Demir, Figen Zabunoğlu, Ummani Uslu, Firuzan Güven Gargı’dan oluşa yönetim kurulunun okunması ile başka aday olmadığı için açık oylama teklifi yapıldı. Teklifin kabul edilmesi sonrası kadın üyeler yönetimi seçti. Seçimin ardından Karagöz tebrikleri kabul etti.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2020, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107