banner84

CHP'li bayanlardan huzurevine ziyaret

CHP Alanya İlçe Kadın Kolu üyeleri, huzurevini ziyaret ederek, yaşlılarla sohbet ettiler

CHP'li bayanlardan huzurevine ziyaret
 Konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP Kadın Kolları Başkanı Zuhal Sirkeli şunları söyledi: "CHP Alanya Kadın Kolları olarak Alanya Huzur evinde kalan büyüklerimizi ziyaret ettik, ellerini öptük, hal ve hatırlarını sorduk, sohbet edip,  sorunlarını dinledik Yaşlılarımız bu ziyaretimizden çok memnun olduklarını ve bu memnuniyetlerini bizi sık sık ziyarete gelin diyerek dile getirdiler. İnşallah, her biri, hayatlarının geri kalan kısmını sağlık ve mutluluk içerisinde geçirir ve yaşam sevinçlerini hiç kaybetmezler. Burada yaşayan büyüklerimizin bir kısmının yurdumuz için hayırlı evlatlar yetiştirdiklerini biliyoruz. Bir gün hepimiz yaşlanacağız. Moral ve motivasyonlarına bir şeyler katabildiysek ne mutlu bize. CHP Alanya ilçe Kadın Kolları olarak hasta, yaşlı, engelli, bakıma muhtaç vatandaşlarımıza devamlı ziyaretlerde bulunarak, onlara destek olmaya çalışıyoruz, Huzurevinde kalan büyüklerimizi en az ayda bir kez düzenli olarak ziyaret ederek yaşlılarımızın yanlarında olacağız. Ziyaretimiz süresince misafirperverlikleri için  huzur evi sakinlerine, huzur evi müdürü sayın Uğur Özgün bey ve personeline  teşekkür ederiz."
BABALAR GÜNÜ AÇIKLAMASI
Babalar Günü nedeniyle de bir açıkalama yapan Sirkeli, şunları söylledi: "Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları olarak  Soma 'da yaşanan, 301 işçimizin hayatını kaybettiği maden faciası nedeniyle, 15 Haziran Pazar günü, yapılacak olan, Babalar gününü kutlamama kararı aldık.
Babalarının  umutla beklerken dönüşlerini, her günkü gibi koşup onlara sarılmak isterken acı haberle sarsıldılar. Ateş düşen evlerde en çok duyulan çığlık oldu baba. Yüreği sevgi, elleri ekmek bekleyen 432 çocuğumuz; gözü yaşlı, yüreği yaralı, babasız kaldı. Çocukların gözyaşlarıyla ıslanan topraklarda umut yeşerir mi? Hiçbir kömür ısıtamayacak babaları madende ölmüş çocukların yüreğini, ellerini umutlarını. Gözümüz yaşlı, yüreğimiz yaslı. 432 çocuğumuz yetim kalmışken, bu yıl Babalar Günü’nü  kutlamayacağımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz."
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2014, 08:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157