banner129

‘CHP’ye üyelik işe bağlı değil'

Coşkun Karadağ, ‘600 kişilik personel listesi var mı?’ sorusuna, "İşe alım parti üyeliğine bağlı değil" yanıtını verdi. 

‘CHP’ye üyelik işe bağlı değil'

Haber Merkezi

'İŞ TALEBİ AYRI ÜYELİK AYRI'
31 Mart yerel seçimlerinin ardından CHP teşkilatına artan ilgiden de bahseden Karadağ, bu noktada üye olmak isteyenlerle iş taleplerinin birbirine karıştırılmadığını ifade etti. Karadağ, "Bizim üye kayıtlarımız kesinlikle iş sözleşmesi ile herhangi bir şekilde paralel yürüyen kayıt sistemi değil. Biz üye yaptığımız tüm vatandaşlarımıza, eğer bizim siyasi görüş ve düşüncelerimizi kabul ediyorsanız bize üye olmanız gerekir diye söylüyoruz. Bu süre içerisinde tabii ki büyükşehir belediyesini kazanmamızdan dolayı vatandaşlarımızın iş talepleri söz konusu ama biz iş talepleri ile üye kayıtlarını birbirine paralel hiçbir zaman tutmadık. O konu apayrı iş talepleri apayrı bir konu. Bizim siyasi görüş ve düşüncelerimizi kabullenmeli ve bu partide görev yapmayı kendi istekleriyle istemeleri üyelik için yeterli. Büyükşehir belediyemizde çalışan hiçbir personele işten çıkartma gibi bir şey söz konusu olmadı. Ancak bunun yanı sıra ihtiyaç duyduğumuz 20'ye yakın işçimizin büyükşehir belediyesi bünyesinde alımı yapıldı. İstifa edenlerin yerine de ayrıca yine bir istihdam sağladık ve kesinlikle dediğim gibi işçi alımlarında siyasi partimize üye olmaları ile bir alakası yoktur, ikisini ayrı tutuyoruz" diye konuştu.
KARADAĞ'DAN PERSONELE NET MESAJ
CHP olarak kimseyi işten çıkarma hatta iş değişikliği dahi yapmadıklarını aktaran Karadağ, partinin kırmızı çizgilerini aşmadıkça herhangi bir müdahalede bulunmadıklarını vurguladı. Karadağ, "Biz bu konuda önceden de yaptığımız açıklamada eğer bizim kırmızı çizgilerimizi herhangi bir riayetsizlik söz konusu değil ise herhangi bir işten atılma söz konusu olmadığını belirttik. Adli olarak bir kovuşturmaya gerek görmediğimiz hiçbir işçi hiçbir çalışan büyükşehir olsun Alanya olsun hiçbir şekilde işten atmayı bırakın yer değiştirme bile yapılmadı. Çünkü bu konuda hem genel başkanımızın tüm belediyelere yapmış olduğu bir talimat hem de Büyükşehir Belediye başkanımızın bize vermiş olduğu talimat gereği biz eski çalışan tüm arkadaşlarımızla birlikte çalışmalara devam ediyoruz. Fakat kırmızı çizgimizden bahsettik. Bizim kırmızı çizgimiz ise bir defa kesinlikle Mustafa Kemal Atatürk, genel başkanımız, milli ve manevi duygularımıza eğer bir hakaret söz konusu değil ise arkadaşlarımız işlerinde devamlı olarak çalışmalarını sağlayacağız. Büyükşehir belediye personelinden tek ricam şudur; işlerine dört dörtlük sarılsınlar. Eskiden eğer performans olarak bir çalışıyorlar ise bugün performanslarını 1,5 katını çıkartmaları bizi çok memnun edecektir. Aldıkları ekmeği hak ettikleri şekilde kazanmış olacaklar. Bizim tek istediğimiz bu. Hiçbir siyasi gözetimi istemiyoruz kırmızı çizgilerimizi aşmamaları kaydıyla" ifadelerini kullandı.
'ALANYA’DA İSRAF YOK, EKSİK VAR'
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ canlı yayında yaptığı açıklamada, Antalya'da İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ndeki gibi bir araç israfının söz konusu olmadığını da belirtti. Karadağ özellikle Alanya'da araç ihtiyacının olduğuna dikkat çektiği konuşmasında, "Antalya genelini çok ilgilenemedim ama Alanya konusunda bakacak olursanız, araç israfından ziyade bizim gördüğümüz araç ihtiyacımız var. Bunu şöyle özetleyeyim. Biliyorsunuz yaz ayları başlangıcında özellikle sinekle mücadele konusunda çok hızlı davranmamız gerekiyordu. Ancak larva döneminde boş geçildiği için işçi kardeşlerimizin sinekle mücadele etmekten ziyade farklı işlere koşturdukları için larva mücadelesi boş geçmiş ve sinek popülasyonu biraz fazlalaşmış gibi gözüküyor. Fakat biz bugün gerçekten çalışan büyükşehir belediyesi personelimizle bunun üstesinden geldik. Çok iyi mücadele edildi. Bu mücadele esnasında şunu gördük ki araç eksikliği çok fazla. İşçi alımından da bahsettik. İşte ilk alım çevre sağlık birimine oldu. Çok büyük bir rakam değildi ama sinekle mücadele büyük bir ivme kazandı. Araç noktasında ise büyükşehrin Alanya'da bir araç parkuru tabii ki var fakat İstanbul'daki veya Ankara'daki gibi israf politikasından ziyade biz dediğim gibi bir eksiklik görüyoruz. Antalya merkezi çok incelemedim. Genel başkanımız gerekli açıklamayı yapacaktır ama Alanya üzerinde biz israftan ziyade eksiklikten bahsediyoruz" dedi.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107