banner84

Çiftçi elektriği daha ucuz kullanacak

Seralarda kullanılan elektriğin yüzde 15 daha ucuz olacağının müjdesini veren AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Mustafa Köse, mantar üretimi yapan çiftçilerin de aynı doğrultuda taleplerinin olduğunu belirtti.

Çiftçi elektriği daha ucuz kullanacak

AK Parti Milletvekili Adayı Avukat Mustafa Köse, Korkuteli ilçesinde mahalle ve esnaf ziyaretlerinde bulundu. Yelten, Yeşilyayla ve Çomaklı mahallelerinde halkla buluşan Köse, tarımla uğraşan çiftçilerin daha fazla kazanmaları ve masraflarını azaltmak için çalışma yürüttüklerini belirterek, “Sayın Başbakanımızla görüştük. Çiftçilerimiz seralarda kullandıkları elektriği yüzde 13 ila 15 daha ucuz kullanacak” dedi.

Antalya’nın turizmde olduğu kadar ülkemizin tarımsal üretimi açısından da en önemli şehri olduğunu ifade eden Köse, “Korkuteli ilçemiz mantar üretiminde ülkemizin en önemli yerlerinden birisi. Şimdi ucuz elektrik kullanımı konusunda,  mantar üretimi yapan çiftçilerimizin de talebi var. Bu konuyu da gerekli mercilere ileterek çözüm arayacağız” diye konuştu.

Çiftçinin AK Parti iktidarı döneminde kazancının artığını söyleyen Köse, şöyle devam etti; “2002’den önce bir serası olanın bugün 3-5 serası var ve üretim arttı. Bu sağlanan kredi imkanları ve ürünlerinin değerlenmesiyle oldu. Ancak bu yetmez. Çiftçilerimiz için önümüzdeki dönemde çok farklı teşvikler getireceğiz. Bizim dönemimizde tesislerin artmasıyla arz arttı talebin de artması, yeni pazarların bulunması ve ihracatın arttırılması gerek. Özellikle ihracata yönelen üreticilere teşvik verilmesi gibi bir düşüncemiz var. Bunu gerçekleştirdiğimiz zaman çiftçimizin ürünü daha fazla para edecek ve daha fazla kazanacak”

Korkuteli Sanayi Sitesi’ni de ziyaret eden Köse, buradaki esnaflarla sohbet ederek, önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Köse, AK Parti’ye gönül vermiş Şahali Kızıl ve Celal Öz isimli iki sanayi esnafının üye kayıtlarını kendisi yaptı.
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2015, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107