banner84

Çorbacı'dan Şahin'e iskele desteği

CHP İlçe Başkanı Sefa Çorbacı ALTSO Başkanı Mehmet Şahin'in iskele ile yat limanının yer değiştirme projesini, 'inceledikten sonra destek veririz, yeter ki çıkan bu rezillikler olmasın' dedi.

Çorbacı'dan Şahin'e iskele desteği
Mevlüt UYGUR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanı Sefa Çorbacı basın mensuplarına gündeme dair açıklamalarda bulundu. Çorbacı konuşmasına kalp krizi geçiren CHP'li Alanya Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Aras'a geçmiş olsun dileklerini sunarak başladı. Çorbacı,"Partimizin emekçisi, Demirtaş'ta çok başarılı bir belediye başkanlığı yapmış, siyasette ondan çok şey öğrendiğimiz, şuanda meclis üyemiz, benim hem öğretmenim hem de çok değer verdiğim bir insan Mustafa Aras kalp krizi geçirdi. Kendisinin şuanda sağlık durumu kötüye gidiyor. En son aldığım bilgiye göre Antalya'ya sevk edildi ve ölümcül bir tehlikesi yok.  Biz CHP ilçe teşkilatı olarak Mustafa hocamıza tekrardan geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Biran önce aramıza dönmesini bekliyoruz" dedi.

ÇORBACI'DAN 30 AĞUSTOS AÇIKLAMASI

30 Ağustos Zaferi ile ilgili açıklamalarda bulunan Çorbacı, "30 Ağustos zaferi her şeyden önce bağımsızlığa, kardeşliğe, laik cumhuriyete, demokrasiye ve kadın-erkek eşikliğine giden yolları açmıştır. Bu duygu ve düşüncülerle 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlarken başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehitlerimizi ve gazileriyle kurtuluş savaşında canını, kanını vermiş Atatürk'ün tüm silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz.  Yarın 30 Ağustos'ta Atatürk Anıtı'nın önünde düzenlenecek olan törene katılacağız. Törenden sonra CHP'nin çelengini partililerimizle birlikte koyacağız. Buradan tüm partililerimizi bugünkü törene davet ediyorum. Aynı zaman da akşam düzenlenecek olan Fener Alayı'na partililerimizle birlikte tüm Alanya halkını davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

'BU BİR DOĞA FACİASI'

Kadı Pınarı Çayı'na lağım sularının karışmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Çorbacı, "Güzelim bir Kadı Pınarı Çayı var, maalesef oraya lağım suları karışmış durumda. Bu bir doğa faciasıdır. Buradan ASAT'ın bu işi beceremediklerini bir kez daha dile getiriyoruz. Buradan ASAT'a sesleniyorum, orada 3 yıldır borular konulmuş ve bekletilmiş. Yazık günah, bu bir doğa faciasıdır. Bunun takipçisi olacağız. Tekrardan Büyükşehir ve ASAT'ı bir kez daha uyarıyoruz. Bu lağım sularının biran önce giderilmesini ve orada turizmle uğraşanların mağdur olmasını istemiyoruz. Oraya yerli ve yabancı turistler gelip gidiyor. Bu Alanya hepimizin. Lütfen bu gibi sıkıntılara meal vermeyelim" şeklinde konuştu.

 

'İNCELEDİKTEN SONRA DESTEK VERİYİZ'

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin'in Alanya İskelesi ile yat limanının yer değiştirmesi projesini CHP İlçe Teşkilatı olarak destekleyip, desteklemediği sorulan Çorbacı şu yanıtı verdi, "Bu detaylı bir konu. Mehmet Başkan 2-3 yıldır bu konuyu dile getiriyor.  Bunla ilgili tabi ki bir çözüm önerisini masaya yatıracağız. Bize herhangi bir şey gelmedi. Aslında bu iskeledeki değişim konusunu incelemesini yaptıktan sonra destekleyebiliriz. Bir çözüm varsa neden olmasın, yeter ki bu çıkan rezillikler olmasın. Ama bir masaya yatırılmak lazım. İnceledikten sonra mutlaka destek veririz CHP olarak" dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107