banner129

Coşkun Karadağ sitem etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın halkın alım gücünün artışını beyaz eşya satışlarındaki artışla örneklendirmesini eleştiren CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, “Buzdolabı var ama bunu açtığınız zaman içi boş. İnsanların karnı aç” dedi.

Coşkun Karadağ sitem etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Haftalık İlçe Yönetim Kurulu toplantısını Kestel’deki mahalle teşkilatında gerçekleştirdi. Toplantıya CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ başkanlık etti. Toplantıda konuşan Karadağ, yayla ziyaretleri yapmaya özen gösterdiklerini söyledi. Cuma günü Gökbel Yaylası’nı ziyaret edeceklerini belirten Karadağ, kendilerine Antalya Milletvekili Rafet Zeybek’in de eşlik edeceğini aktardı. Karadağ, Pazar günü de Çayarası Yaylası’nı ziyaret edeceklerini kaydetti. 
YETKİLİLERE ÇAĞRIDA BULUNDU
Korova virüs konusunda basına ve halka yeterince bilgi verilmediğini ifade eden Karadağ, “Alanya’da son günlere doğru koronavirüs tavan yapmış vaziyette. Bizim en sağlam haber alacağımız yer basın. Ne yazık ki koronavirüs konusundaki gerçek rakamları biz basına soruyoruz, basın bizlere soruyor. Doğrusu bunu basından almak. Ben Alanya’daki yetkililere basına bu konuda çok daha şeffaf ve bilgi verilirse tüm halkımız rahat şekilde bilgilenmiş olacak” diye konuştu. 
'İNSANLAR GRAMLA ALIŞVERİŞ YAPMAYA BAŞLADI'
Hayat pahalılığının arttığını vurgulayan Karadağ, “Önceki gün benzine zam geldi. Hayat pahalılığı pandemiden sonra çekilmez hale geldi. İnsanlar çalışıp rızkını tamamlayamıyor ama bunun üstüne gelen zamlar halkın belini büküyor. İnsanlar Cuma Pazarı’nda eskiden aldıklarını yarısını almaya başladı. Hatta insanlar artık gramla alışveriş yapmaya başladı” ifadelerini kullandı. 
'BUZDOLABI VAR AMA İÇİ BOŞ'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonominin durumunu buzdolabı satışlarındaki artışla örneklendirmesiyle ilgili soru üzerine Karadağ, “Buzdolabı ile insanların refah seviyesini ölçmek bu halka hakaret. Dünya uzay çağına gidiyor. Buzdolabı var ama bunu açtığınız zaman içi boş. İnsanların karnı aç. Mutfak boş. Mutfak zil çalıyor. Bu buzdolabı olayı gündemi değiştirmek, gerçek gündemden uzaklaşmaktan başka bir şey değil” dedi. Toplantı sonunda partiye yeni üye olanlara rozetleri takıldı.  -Rayıf DOĞRULU

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107