banner129

Cumhur İttifakı son anı bekliyor

AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın belediye meclis üyeleri nasıl belirleyeceği kesinlik kazandı. ‘Siyasi kombin” kavramının kesinleşmesinden sonra listelerde kimlerin yer alacağı merak konusu oldu.

Cumhur İttifakı son anı bekliyor
İLÇE YÖNETİMİNDEN KİM OLACAK? 
İttifakın Ak Parti kanadında meclis üyelerinin tespiti için Ak Parti  İlçe  Başkanı  Mustafa Toklu, İl Başkanı İbrahim  Ethem Taş ile Antalya’da Pazar günü mesai yaptı. Görüşmenin içeriğine ilişkin bilgi verilmezken listede yönetim kurulu üyelerinde Mehmet Ali Kiriş, Hüseyin Uçkaya, Serdar  Sönmez, Meclis Üyesi Alper Birer  ile Celal  Zafer ‘in  yer almasına kesin  gözüyle  bakılıyor. Antalya Büyükşehir  Belediye  Başkanı  Menderes  Türel’in  listede  Hüseyin Güney’i kesinlikle görmek istediği, Alanya Muz Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Şenli ya da kuzeni Mehmet Şenli’nin de AK  Parti’den meclis listesine yazılması bekleniyor.  Cumhur ittifakının AK Parti listesinde Şükrü Cimrin ve Mustafa  Keşoğlu’nun ismi öne çıkıyor.
YÜCEL YOL ARKADAŞLARI İLE DEVAM EDİYOR
Cumhur İttifakı'nın listesi İSK’ya MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan teslim edecek. Türkdoğan isimler konusunda sır vermezken, "Her şartta Milliyetçi Hareket Partimize belediye meclis üyeliği için yapılan aday adaylığı müracaatlarından gördük ki, kaliteli ve düzgün belediye meclis listesiyle bu seçimlerde yerimizi alacağız" şeklinde bir açıklama yaptı. Cumhur İttifakı'nın MHP kanadını temsilen Alanya Belediye Başkan Yardımcılığı'ndan istifa eden Tunahan Kasapoğlu, Mehmet Kula, Adem Er'in yer alması kesinleşti. Mehmet Ali Tekin,  Kerim Ertekin, Mustafa Toksöz, Fahri Baysal’ın yanı sıra Konaklı Eski Belde Başkanı Ali Şahin ya da avukat kızı Emel Şahin Babaoğlu’nun  yeni dönemde mecliste yer alması bekleniyor. Ayrıca Hüseyin Görgülü, Fevzi Alattinoğlu, Mustafa Sünbül, Ali Uğur, Ali Sakar'a da listede yer verilmesi bekleniyor.
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2019, 19:10
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107