banner84

'Cumhurbaşkanı AKP lehine bağırdıkça tersi oluyor'

MHP Antalya Milletvekili Adayı Cafer Uyar, "2014 yerel seçiminde Alanya Kalesi'ne üç hilali diktik, bu seçimde de bir güzellik yaparak, kaledeki bayrağı milletvekilliği seçiminde de dalgalandıracağız" dedi.

'Cumhurbaşkanı AKP lehine bağırdıkça tersi oluyor'

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Adayı Cafer Uyar'ı önceki gün akşam Cikcilli ekibi ziyaret etti. Üç hilalli bayrakla alkışlar eşliğinde seçim ofisine gelen ekip büyük bir coşku yaşattı. Alkışlar eşliğinde konuşmaya başlayan Uyar, yanına Cikcilli'nin efsane başkanı, Alanya Belediye Meclis Üyesi Kerim Ertekin'i de çağırdı. Ertekin ile konuşmasına devam eden Uyar, 'Koca Çınar' diye bahsettiği Ertekin'in siyasetteki önemine vurgu yaptı. Uyar, "30 Mart yerel seçimlerinde 37 tane değerli arkadaşımız meclis üyesi listesindeydi. Elbette hepsi değerliydi ama çınar olabilmeleri için 30 sene daha yorulmaları gerekiyordu. Onun için o listedeki tek çınar Kerim abimizdi. Bize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Katkıları inşallah bu seçimde de Cikcilli ve ayak izlerinin oluğu her yerde devam edecek. Kerim Ertekin'in ayak izleri sadece Cikcilli'de değil. En uzak köyümüz Karapınar, Çamlıca, Sapadere, Fakırcalı, Tırılar, Köprübaşı. Torosların yamaçlarındaki tüm köylerde Kerim abinin ayak izleri var" dedi.

"O BAĞIRDIKÇA TERSİ OLUYOR"

CUMHURBAŞKANI Erdoğan'ın yemin etmesine rağmen AKP lehine mitingler düzenlemesine değinen Uyar, şöyle devam etti:
"Onlar bir sürü koldan çalışmaya başladılar. Adam, şerefi, namusu üzerine yemin etti. MHP'nin gelişmesi yükselmesi ve AKP'nin yağmur yemiş kar gibi erimeye başlaması adamları panikletti, yemin bozdurdu. Alana inip partinin genel başkanı gibi şehir şehir dolaşıp oy istiyor. Ama şunun da farkında değil. Milletimiz uyandı, yapmış olduğu haksızlıkları sinesine sığdıramadı. Türk milleti zalimlerin hep karşısında olmuştur. Artık karşımızda herkesi kucaklayan bir lider değil, zulmü uygun gören bir kişi olduğunu gördü. O bağırdıkça tersini yapmaya başladı. MHP'nin gelişmesi yemin bozduran bir hadise oldu. Her gün biraz daha MHP iktidara doğru yaklaşıyor. Ne yaparlarsa yapsınlar ne ederlerse etsinler kardan eriyen su MHP'ye doğru akmaya başladı. Bunu engelleyemeyecekler" diye konuştu. 

"SON HAFTA SALDIRACAKLAR"

"ALANYAMIZDA tüm teşkilatlarımızla, gönüldaşlarımızla beraber bir güzellik oluşturduk. İnşallah bu devam edecek. Sevgiye, saygıya, güvene, hoşgörüye, işbirliğine, dayanan bir parti oluşturduk. Bunu tüm seçimlerde yaşattık. 30 Mart'ta Alanya Kalesi'ne üç hilali asarak gerçekleştirdik. 7 Haziran'da da bu güzelliği bir kere daha yaşayacağız. Bundan sonra da  üzerine koya koya devam edecek. Anketler Alanya'da MHP'yi yüzde 70 gösteriyor. Bunu gören iktidarın paçaları tutuştu, dizleri titremeye başladı. Bir takım tedbirler almaya başladı. Tabii para bol. Yarından itibaren önümüzdeki hafta, hani yitik ilan ederler ya yitik aramak için resimler asarlar ya, her tarafa bir yitiğin resmini asmak için bir gayret içinde olacaklar. Algı oluşturmak için son hafta bir gayret içinde olacaklar. Her gün saldıracaklar. Ama muvaffak olamayacaklar. Biz o yüzde 70'i koruyacağız. 101 bin oy hedefimizden saptırmayacağız inşallah."
"
ANTALYA'DAN 5'İ GÖNDERECEĞİZ

"ANTALYA'DA DA beşi göndereceğiz. Beşin isminin Cafer Uyar olması önemli değil. Cafer Uyar altıda da, yedide de, sekizde de olsaydı bu Alanya teşkilatı tüm gönüldaşları ile beraber bu çalışmaları yapacaktı zaten. Hedef Cafer Uyar'ı göndermek değil, hedef en yüksek sayıda vekil göndermek. Bunun için biz son haftaya aynı istek, aynı arzuyla gireceğiz inşallah. Hepinizden bu çalışmayı bekliyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum. Özellikle hanım kardeşlerime teşekkür ediyorum. Sizlerden ayrı bir çalışma bekliyorum. Evlerde bu işin önemini bir bir anlatın."

"O İÇİMİZDEN BİRİSİ"

AVSALLAR Sanayisi ve çarşısında esnafları ziyaret eden Uyar, ""Ben çadırda doğan bir yörük çocuğuyum. Emekli, köylü çocuğuyum. Tabandanım, halkın derdini, kederini anlarım. Çözmek için de var gücümle çalıştım, çalışacağım. Ankara'daki sesiniz olacağım" dedi
Vatandaşlar, "Alanya'nın bir milletvekili olacaksa, o da içimizden birisi olan Cafer hoca olsun" diye destek verdiler. 


 

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2015, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107