banner129

‘Cumhurbaşkanlığı sisteminden rahatsızlık var’

Gelecek Parti’nin ilk belediye başkanı Sarıveliler Belediye Başkanı Halil Kulak olurken, kurulacak olan Alanya İlçe Teşkilatı'nın başkanının kim olacağı merak konusu oldu

‘Cumhurbaşkanlığı sisteminden rahatsızlık var’

Özgür YILMAZ
Eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu'nun partisinin kurucular kurulu listesinde yer alan 16 yıldır Alanya’da ikamet eden Sarıveliler bağımsız Belediye Başkanı Halil Kulak, Gelecek Partisi'nin ilk belediye başkanı olarak parti tarihine adını yazdırdı. Cumhurbaşkanlığı sistemiyle birlikte toplumsal sıkıntıların baş gösterdiğini ifade eden Halil Kulak, "Ben uzunca bir süre AK Parti'ye gönül vermiş bir AK Parti üyesiydim. Ancak Cumhurbaşkanlığı sisteminden sonra halkın birçok istek ve taleplerine kulaklar kapatıldı. Bundan ben dahil AK Parti'nin içerisinde yer alan birçok isim rahatsızlık duydu. Sayın Davutoğlu'nun Türkiye'yi içine düştüğü bu olumsuz havadan kurtarmak için yeni bir hareket başlattığını duyduğum an hiç tereddüt etmeden kendisinin yanında yer almak istedim. Bunun için de AK Parti'den istifa ettim." dedi. 
“TÜRKİYE’DE KORKU İKLİMİ VAR”
Belediye başkanı seçildiği Sarıveliler ilçesinde Ahmet Davutoğlu'nun partisinde yer almasına bölge halkının büyük bir çoğunluğunun destek verdiğini belirten Halil Kulak, Sözcü'ye yaptığı açıklamada Karşı çıkanlar da elbette olacaktır. Ama şu anda Türkiye'de bir korku iklimi var. Herkes 'konuşursam başıma bir şey gelir' endişesi taşıyor. Bu yüzden gelen bazı tepkilerin nedeni de bu korku olabilir. Sayın Davutoğlu ile görüşen partiye katılmak istediğini belirten bazı belediye başkanları ve bürokratlar var. Partimizin teşkilatlanma süreciyle birlikte her şey daha da netlik kazanır." şeklinde açıklama yaptı.
ALANYA İLÇE BAŞKANI KİM OLACAK?
Gelecek Partisi’nin kurucular kurulu arasında yer alan Alanyalı emekli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir’in partinin genel başkan yardımcıları arasında yer alması beklenirken, Alanya İlçe başkanlığı için ismi geçen Davutoğlu ailesi ile yakınlığı bilinen Ali Kiriş ise henüz teşkilat kurmakla ilgili bir görevlendirme olmadığını ancak Ahmet Davutoğlu’nun yanında yer aldığını ifade etti. Perşembe günü parti kurullarının seçim ve görevlendirmesinin yapılmasının ardından önce büyükşehirler ardından diğer il ve ilçelerde teşkilatlanmalar tamamlanacak.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2019, 21:50
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107