banner129

Demirtaş'a müjdeler art arda

Kongrenin ardından ilk kez Alanya Posta TV'ye konuk olan CHP İlçe Başkanı Karadağ, Demirtaş Mahallesi'nin bu yıl içerisinde içme suyu hattının yenileceğini ve arıtma tesisinin Temmuz ayında ihalesinin yapılacağını müjdeledi.

Demirtaş'a müjdeler art arda

-Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe kongresinin ardından başkan seçilen Coşkun Karadağ, seçim sonrası ilk kez Alanya Posta TV'ye konuk oldu. Gaye Coşkun'un hazırlayıp sunduğu Haberin Manşeti programında ilçe gündemine dair merak edilen birçok konuya açıklık getiren Karadağ, CHP'nin hedeflerinden de bahsetti.

'ANT İÇTİK'

Söz konusu Alanya olduğu zaman partizanlığın bir kenara bırakıldığını söyleyen Karadağ, "Cumhuriyet Halk Partisi şu an Alanya'da gündemi belirleyen bir parti. Biz hem belediye hem de genel seçimlerde mutlaka ve mutlaka partimizi bir üst düzeye çıkartmak için hazırız. Buna da şu anki yönetim kurulu üyelerimizle birlikte ant içtik. Biz CHP'yi Alanya'da birinci parti yapacağız. Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve tüm siyasi parti temsilcileri seçimlerin ardından bizi arayıp tebrik ettiler. Sağolsunlar.

'ALANYA'NIN ÇIKARLARI DOĞRULTUSUNDA HAREKET EDİYORUZ'

Konu Alanya olduğu zaman biz artık siyasette partizanlığı bir yere bırakarak, Alanya'nın çıkarları doğrultusunda hareket ediyoruz. Her zaman hem belediyemiz, hem seçilmiş bakanımız, hem de milletvekillerimizle konu Alanya olduğu zaman bizde siyaset ikinci plana kalır. Alanya'nın çıkarları her zaman önde gelir. Bu anlamda tüm siyasi partilerle bakanımıza buradan teşekkür ediyorum" dedi.

'BU İDDİALAR BİZE YAKIŞMIYOR'

CHP İlçe Başkanlığına uzun süredir hizmet veren Kemal Deke'nin başka bir adayı desteklediği için işten çıkarıldığı iddialarına da yanıt veren Karadağ, "

Kemal partimizde uzun süre hizmet etmiş bir emekçi kardeşimiz. Kendisi emekçi olduğu için onun haklarını korumak durumundayız. Seçim öncesinde verdiğimiz 15 günlük iznin ardından, seçim sonrasındaki yoğunluk sonrası da ücretli izne ayrılmasını sağladık. Ama maalesef kamuoyunda bize hiç yakışmayan iddialar atıldı.  Kendisi şu an için 1 aylık ücretli izinde" dedi.

'AKTİF ÜYE SAYISINI ÇOĞALTACAĞIZ'

Partinin üye sayısının giderek arttığını vurgulayan Karadağ, "Üye sayımız 3 bin 500 civarında şu anda. 9 aylık süre içerisinde gerçekten partimize ciddi anlamda üye başvuruları söz konusu oldu. Biz üye yapar iken hiçbir zaman üye arkadaşımıza partimizdeki birtakım iş imkanı olan haklar, ahbap çavuş ilişkilerini aramıyoruz. Bizim partimiz CHP'nin ilkelerini düşüncelerini ve davranışlarını benimseyen insanlarla olacak. Biz bu saatten sonra gene aktif üye sayısını özellikle çoğalt atacağız" diye konuştu.

KARADAĞ HEDEFLERİ ANLATTI

Seçim sürecinin ardından çalışmalara başladıklarını ve hedeflerini açıklayan Karadağ, "Bizim seçim çalışmalarımızı bitti. Bundan önceki 9 ay süre içinde atanma ile geldiğimiz zaman da yaptıklarımız yapacaklarımızın da bir yerde göstergesiydi. Seçim süreci içerisinde tüm adaylar kendini tanıtırken Biz de slayt gösterisi yaptık. Birincisi bizim şu anki mevcut 8 çalışma komitemizi en az 16'ya çıkartacağız. Bu 16'ya çıkartırken de tüm partili arkadaşlarımıza, bundan önceki aday olmuş bütün partili arkadaşlarımızla bir araya gelerek, herkesi becerilerine göre onları nasıl değerlendireceğimize yönelik bize bir toplantı yapacağız. Bu konuda bizim örgütlenme komitemiz Sayın Mustafa Aras tarafından devam etmekte. Bu arkadaşlarımız da en kısa sürede partimize bir araya geleceğiz. Bu çalışmaları nasıl yapacağız diye bir organizasyon içerisinde gireceğiz. Gerçekten çok ciddi bir çalışmalar çıkacak. Bütün herkesi ortak edeceğiz. Yapacağımız en büyük başarılardan bir tanesi olacak. İkincisi parti binamızın yenilenmesi olacak. İyi bir ortam yaratacağız. Alanya'da Cumhuriyet ormanının temelini attık bunu mutlaka geliştireceğiz. Onun dışında bundan önceki yaptığımız çalışmaların devamını arttırarak devam edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olsun. Alanyamızda şu an  CHP'yi gündemi belirleyen parti yaptık, bu durumumuzu bir alt seviyeye düşürmeden, çok daha üst seviyeye getireceğiz. En son amacımız en genel amacımızdan birisi tabii ki belediyeyi burada partimize kazandırmak" dedi.

'DÖNÜŞÜM GERÇEK BİR DÖNÜŞÜM OLMALI'

Kentsel dönüşümün yapılma amacından bahseden Karadağ, "Kentsel dönüşümün ana amacı tüm Türkiye'de yaşam süresini dolduran eski yapıların daha sağlıklı, daha güzel bir şekilde yapılması. Cumhuriyet Mahallesi'nde yapılacak kentsel dönüşüm için de geçerli söylediğim konular. Henüz projeleri inceleme fırsatım olmadı ama bahsettiğim konular tüm kentsel dönüşüm projelerini içerisine alıyor. Kesinlikle yeşil alana dokunulmadan ve oradaki Cumhuriyet Mahallesi'nde ki şu anki yollar aynı büyüklükte, aynı şekilde kalacak ise ve Cumhuriyet Mahallesi'ndeki yaşayan insan sayısına 4 binden 12 bine çıkartılacaksa bu bir kentsel dönüşümden ziyade bu bir  oradaki yaşamı kısıtlamaya zora sokmaktan başka bir şey değil. Dolayısıyla ben şunu söylüyorum otopark meselesini çözmeliyiz, yeşil alan sorunu çözmeliyiz, sosyal donatı alanı sorunu çözmeliyiz, kentsel dönüşüm yaparken. Adı üzerinde kentin dönüşme uğrayacaksa kendini zora sokacak bir takım yatırımlardan da kaçınılması gerekiyor.

'BETON YIĞINI HALİNE GETİRİLMEMELİ'

Kentsel dönüşümde beton yığını haline Alanya getirilmemeli. Eskiden bir parsel içerisindeki bir binada 12 aile yaşıyor ise bunu 24'e çıkarttığınız zaman sadece oradaki sayısal çoğunluğu arttırırsınız. İkincisi de söz konusu Alanya zaten sıcak iklimdeki bir yer. Orada en az bu tür değişimler yaparken sıcaklığın artırılması, özellikle yaz kâbusa dönüştürülmesi için birçok noktaya dikkat etmek gerekir. Yeşil alan arttırılmalı, ulaşımın bir an önce sağlanması önemlidir. Ömrünü tamamlamış olan birtakım binalar için yapılması gereken ciddi bir yatırımdır. Bunu yaparken de bu olayları da kesinlikle göz ardı etmemek lazım. Kentsel dönüşüm yaparken yaşamı bir kabus haline dönüştürmemek lazım" dedi.

'DERE ISLAH EDİLMEMİŞ'

Demirtaş Mahallesi'nde yaşanan sel felaketinden de bahseden Karadağ, "Demirtaş'taki derenin ıslahı daha önceden yapılması gerekirken, bu dere ıslahı yapılmamış. Bu dere ıslahları DSİ'nin uhdesinde ama imar planları ile birlikte havzası, kamu ait yerler var. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile orada incelemelerde bulunduk. Başkanımız bu ziyaretinde müjdeleri de sıraladı bize.

DEMİRTAŞ'IN SORUNLARI İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Akdeniz sahili içerisinde arıtması olmayan, altyapısı olmayan bir tek eski belediyelerden Demirtaş kaldı. Demirtaş'ta özellikle bir arıtmanın yapılması için başkanımız müjdesini verdi. Bunun yanı sıra Demirtaş'ta bu zamana kadar içme suyunda asbest borular kullanılmış. Bu borular sağlıklı değil. Bunların tamamen yenilenerek, hijyenik şartlarda bir suya kavuşması için çalışmalara başlanacak. Bunun sözünü de verdi başkanımız. Altyapı çalışmaları Temmuz ayı içerisinde ihalesini yaparak çalışmalara başlayacaktır. Kendisinden bunun sözünü aldık. Bir camide kot olarak büyük zarar gördü. Bu konu hakkında da gerekli çalışmaları Büyükşehir Belediyesi başlatacak, halı olsun gerekli zararları olsun yaraları saracak. Orada ciddi anlamda zarar görmüş vatandaşlarımıza da maddi ve manevi yardımlar yapıldı" dedi.

'SUSUZ EV KALMAYACAK'

Karadağ, Alanya'nın kırsalında asfalt ve içme suyu sorununun yaşandığını belirterek, "ASAT bu sorunların 2020 programı içerisinde dahil etti ve bu zamana kadar Alanyamızın hangi evinde olursa olsun musluğundan su akmayan hiçbir evimiz kalmayacak. Bunlar yüz kızartıcı şeyler, gerçekten utanç verici şeyler. Bunları çözmek için elimizden geleni yapacağız ve bu konuda çok iddialıyız. Muhittin Böcek vermiş olduğu tüm sözleri yerine getiriyor, tek tek biz de bunların takipçisiyiz" dedi.

'SORUNLARI KOMİSYONLARLA ÇÖZECEĞİZ'

Alanya'nın sorunlarını oluşturulan komisyonlarla çözeceklerini ifade eden Karadağ, "Biz doğu, batı ve kırsal olarak komisyon arla çözeceğiz bütün sorunları. Çünkü çalışma grupları bunlar olacak. Bundan önceki yaptığımız çalışmalarda da biz bu komisyonların raporlarını her ay hem Antalya'ya hem Büyükşehir belediyemize hem de milletvekillerimiz de bunları ileterek bunların çözümünü gerekli mecralara sağladık ve sağlamaya devam edeceğiz" dedi.

AYNI UYGULAMA BATIDA DA UYGULANACAK

Mahmutlar-Kargıcak-Alanya hattının birleşmesinden vatandaşların memnun olduğunu, batıda da aynı uygulamanın başlayacağını söyleyen Karadağ, "Vatandaş çok memnun. Bazı şöforlerde sorun yaşandı ama bu görüşalışverişi neticesinde yapıldı. Bu aslında onların da faydasına olacaktır. Mesafenin uzadığını söylüyorlar ama araç sayısı arttıkça bu 5-10 dakikalık uzayan ulaşım normale dönecek. Batıda da mutlaka bu iş yapılacak. Yaz döneminde de aynı uygulama batıda başlayacak" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107