banner84

Deveciler sertifikalandı

**

Deveciler sertifikalandı
 Alanya Belediyesi tarafından turistlere kısa mesafeli deve turları yaptıran deve sahiplerine yönetmelik uyarınca çalışma izin belgesi verilmesi için 4 saatlik eğitim semineri düzenlendi.
Belediye meclis Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim seminerine belediye veteriner hekimleri ile İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü veteriner hekimleri ve deve sahipleri katıldı. Alanya Belediyesi Meclisi'nin 03.06.2014 tarihindeki oturumda kabul edilen ‘Deve ile turistik faaliyette bulunan hayvan işletmelerinin çalışma esas ve usulleri yönetmeliği gereğince deve sahiplerine eğitim semineri düzenlendi. Eğitim semineri ile ilgili açıklama yapan Belediye Veteriner Hekimi Yakup Mecek, "Bu Yönetmelik sayesinde Alanya’mız da faaliyette bulunan deve işletmelerinin de tıpkı esnaf, serbest meslek erbabı veya taksici gibi işletmeci, esnaf kimliğine sahip olmaları ile kurumsallaşma neticesinde, daha güzel Turistlere hizmet vermelerinin hem de Alanya turizmine verdikleri katkının artmasında bir sinerji yakalamalarının sağlanmasına çalışılmıştır. Toplam 50 deve sahibine çalışma izin belgesi verilmesi için İlçe tarım Müdürlüğümüzle birlikte 4 saatlik eğitim semineri veriyoruz. Seminerin ardından deve sahiplerine sertifikalarını vereceğiz" dedi.
TALEP OLURSA EĞİTİMLER DEVAM EDECEK
Belediye veteriner Hekimlerinden Hasan Eşit ise, Eğitim programının amacının hayvan refahı ve hayvan haklarının korunmasına yönelik olduğuna vurgu yaparak, eğitimde Hayvan Haklarının farkındalığının artırılmasının gözetildiğini anlattı. Eşit, "Söz konusu eğitim programına  İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü eğitimci olarak katılmıştır. Talep olması durumunda Belediyemizce bu ve buna benzer eğitim programları düzenlenmesine devam edilecektir" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2014, 13:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157