banner84

'Dün gözyaşı dökenler bugün FETÖ karşıtı oldu'

İYİ Parti İlçe Başkanı Apaydın, "2004 yılında FETÖ terör örgütü elebaşı aklanarak bir daha mahkemeye çıkartılmadı, ancak özel yetkili savcılar vasıtasıyla vatanseverler itibarsızlaştırıldı" dedi.

'Dün gözyaşı dökenler bugün FETÖ karşıtı oldu'

-Özgür YILMAZ

Haftalık olağan yönetim kurulu toplantısını ilçe teşkilatında gerçekleştiren İYİ Parti’nin gündemi 15 Temmuz hain darbe girişimi ve girişimin yıl dönümü oldu. 'Biz bu darbe girişimin tüm boyutları ile araştırılmasını istiyoruz' diyen İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, "Biz körü körüne muhalefet etmek yerine gerçekten 15 Temmuz'un tüm boyutlarıyla araştırılmasını istiyoruz. Yıllarca devlet içerisinde yapılanmaya çalışan hain Fethullahçı Terör Örgütü 2002 yılında AK Parti'nin iktidara gelmesinden sonra devlet içinde paralel devlet olacak şekilde yapılanmıştır. Bunu da büyük oranda başarmıştır. 2004 yılında hain terörist başı FETÖ bugünkü iktidar tarafından, bütün suçlamalardan aklanmış ve hakkında bir daha mahkeme açılmamıştır. Balyoz Ergenekon ve diğer davalarla ordumuzun fonksiyonları yerle bir edilmiş, Atatürkçü ve milliyetçi subaylar devre dışı bırakılmış.

'VATANSEVERLER İTİBARSIZLAŞTIRILDI'

Apaydın, 2010 yılında yapılan referandumdan sonra yargı ele geçirilerek vatanını seveler FETÖ tarafından itibarsızlaştırıldığını söyledi. Apaydın, "Özellikle 2010 yılında 12 Eylül'de yapılan referandumla Fethullahçı Terör Örgütü ve AK Parti işbirliği ile referandum lehlerine sonuçlanmış. Mezardakiler dahi çıksın oy kullansın  diyecek kadar derinlemesine çalışılmış. O gün HSYK'nın yapısı değiştirilerek yargı ele geçirilmiş ve ülkede Fethullahçı Terör Örgütü devletin tüm birimlerine ve kurumlarına özellikle yargıya hakim olmuştur.  Özel yetkili mahkemelerin yanında özel yetkili savcılarla, vatanını milletini seven devletin bütünlüğünü savunan yetkili insanlar yargılanmış ve bir bir hapse atılmış yada  itibarsızlaştırılmış. Bugün irdelenmesi gereken özellikle FETÖ'nün siyasi ayağının sorgulanması ve  sorunların ortaya çıkarılmasıdır. Devlet maaşını şu bankadan alacaksın dediği için maaşını o bankadan alan insanların yerine, o bankanın faaliyetlerini izin verenlerin ve o bankaların sahiplerinin yargılanması gerekir. Bu ve benzeri birçok mağduriyetler vardır" dedi.

'SİYASİ AYAĞI ORTAYA ÇIKMADAN ÇÖZÜLEMEZ'

Apaydın, dün ağlayanlar bugün FETÖ karşıtı gibi davranıyorlar diyerek sert eleştirilerde bulundu. Apaydın, " Bugün bariz bir şekilde Fethullahçı olduğunu itiraf ede, hatta geçmişte bu konuda televizyon programlarında özellikle Türkçe Olimpiyatları'nda terör örgütü elebaşına her türlü methiyeye düzenler, bugün karşısındaymış gibi konuşuyorlar. Bunları biz yutmayız. Bunun siyasi ayağının araştırılması gerektiğini düşünüyoruz. Siyasi ayağı ortaya çıkarılmadan da bu terör örgütünün çözülemeyeceğini inanıyoruz" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107