banner84

'Emeklilik için başvuran var'

**

'Emeklilik için başvuran var'

 Alanya Belediyesi haftalık encümen toplantısı Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlığında gerçekleşti. Encümen üyeleri Tunahan Kasapoğlu, Adem Er ve Abdullah Öztürk’ün yanı sıra ilgili birim amirlerinin de hazır bulunduğu toplantıda  açıklamaya yapan Belediye Başkanı Yücel, “Sosyal yardımlar, eğitim gören öğrencilerimizin staj durumları, imar mevzuatı ve kaçak yapılarla ilgili tutanakların görüşülmesi ve belediye mülklerininin ihale süreleri görüşülerek karara bağlandı. Alınan kararların hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

İmar mevzuatına aykırı yapılara ilgili maddelerce uygulamalar yapılacağına değinen Yücel, "Bölgede son 15 gündür yaptığımız çalışmalarla  hemen hemen birçok yeri kontrol altına aldık." Kuzey Alanya'da Mart ayında 18 uygulamalarında durdurma kararı olduğuna değinen Yücel, " Onunla ilgili ne ruhsat verebiliyoruz ne de iskan verme lüksümüz yok. Mahkeme kararı olduğu için. O bölgedeki vatandaşlarımızn mağduriyetlerini gidermek şartıyla biran önce çözüm noktasına ulaştırıp tekrar bölgenin kullanımına sunacağız. Şuana kadar görüştüğümüz vatandaşlar olumlu neticeler sergiliyor. En kısa zamanda çözeceğimize inanıyorum."
Geçtiğimiz günlerde emeklilikleri gelen belediye çalışanlarına emeklilik çağrısı yapan Yücel, bu çağrıya uyarak emeklilik müracaatı yapan birkaç kişinin olduğunu söyledi.
Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2014, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157